Ege Haberleri

  Taşkınlık yapan turistlere önlem

  Mustafa SARIİPEK, (DHA)
  29.07.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Marmaris Turizm ve Çevre Gönüllüleri Başkanı Filiz Ersan, Vali Ahmet Altıparmak ve Kaymakam Serdar Polat’a gönderdiği dilekçesinde, geç saatlerde eğlenceden dönen yabancı turistlerin gürültü ve taşkınlık yapmamaları konusunda uyarılmaları için tur operatörleri ve konaklama tesisi yetkililerine yazı gönderilmesini istedi.

  Ersan, Kaymakamlık tarafından, emniyet görevlileri ve ilçe turizm müdürlüğünün de bu sıkıntının çözüme kavuşturulması için görevlendirilmesi talebinde de bulundu.

  Olay çıkarıyorlar

  Turistlerin yaptığı taşkınlıkların Türkiye’ye mal edilerek imajın zedelendiğini de savunan Ersan, şunları söyledi:

  "Turistlere kucak açıp, Türk misafirperverliğini gösteriyoruz. Buna rağmen içlerinden bazıları eğlenceden sonra olay çıkarıyor. Son iki hafta içerisinde turistlerin neden olduğu olayların sayısında artış oldu. Zaman zaman alkollü turistlerin neden olduğu olayları ayırmak isteyen eğlence yerlerinin güvenlik görevlileri de zor durumda kalıyor. Bu tür olayların yoğun olarak yaşandığı Barlar Sokağı ve çevresinde gerekli önlemler alınmalı."

  Marmaris’te oteller bölgesi olarak bilinen Uzunyalı Mevkisi ile Barlar Sokağı’nda, turistlerin karıştığı 23 kavga oldu. Bunların 6’sı turistlerin kendi aralarında meydana geldi. Aşırı alkol alıp, gürültü yapan, nara atarak çevreyi rahatsız eden 213 turistin de, emniyet güçleri tarafından uyarıldığı bildirildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı