Ege Haberleri

  Tasarımın yıldızlarına ödül

  Mehmet KURT, (DHA)
  15.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  EGE İhracatçı Birlikleri Deri Tanıtım Grubu, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü ile Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Deri Mühendisliği Bölümü’nün düzenlediği “Deri Tasarım ve Üretim Yarışması” ödülleri sahiplerini buldu.

  Deri Sektörü’nün 2011-2012 Sonbahar-Kış Sezonu’na yönelik moda eğilimlerinin belirlenmesi amacıyla düzenlediği yarışmada Narçın Yalçın, Fatma Ekin, Güler Tekemen ve Esra Menteş’ten oluşan ekibin tasarımı birinci, Talha Feyyaz Türker ve Eylül Küçükakın’dan oluşan ekip ikinci, Emre Bölükbaşoğlu, Mustafa Halıcı, Tuncay Öztürk ve Recep Aycan’dan oluşan ekip de üçüncü oldu. Duygu Zabun, Güneş Gözaçan grubu ve Derya Çakmak, S. Meriç Gökalp, Aybeniz Şeren ve Coşkun İzgi grubu ise mansiyon kazandı. Dereceye girenlere para ödülleri de verildi.

  Törende konuşan Ege

  Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Jak Galiko, ilk kez düzenlenen yarışmanın İzmir’de gerçekleşmesinden büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Galiko, bir ülkenin imajı, bir ülkenin refahı, bir ülkenin insanının saadetinin o ülkenin yaptığı işleri dışarıya satması ile mümkün olduğunu vurguladı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı