Ege Haberleri

  Tartan: Türkiye kuşatma altında

  Burcu TANER/ İZMİR, (DHA)
  20.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ankara’da TEKEL işçilerine yönelik saldırıyı da eleştiren Tartan, “Türkiye kuşatma altında” diye konuştu.

  KONAK Belediye Başkanı Hakan Tartan, Türkiye’de yaşanan siyasal ve ekonomik krizlerin çözüme kavuşturulabileceğini belirterek, demokrasi krizinin verdiği zararların ise zor telafi edilebileceğini söyledi. Ankara’da TEKEL işçilerine yönelik saldırıyı da eleştiren Tartan, “Türkiye kuşatma altında” diye konuştu.

  Görevini yapmıyor

  Ulusal Kanal tarafından Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Ekonomik ve Siyasi Krize Çözüm Kurultayı’nda konuşan Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, Türkiye’nin endişe ve paranoya içinde bir kuşatma altında olduğunu söyledi. Türkiye’nin ve dünyanın dönem dönem ekonomik ve siyasi çalkantılar yaşadığına dikkat çeken Tartan, “Bizim yetki verdiğimiz hükümet maalesef üzerine düşen görevi yapmıyor. Bu tür sıkıntılar sürekli gündeme gelse de burada bir fark var. Şimdiye kadar ülkenin temel değerleri, ülke insanının temel yaşam biçimi hiç bu denli bir paranoya içine çekilmemişti. Belediye olarak okullarda yürüttüğümüz çalışmalarda, çocukların bile telefon dinleme, alınıp götürülme gibi bir korkusunun olduğunu gözlemliyoruz” diye konuştu.

  TELAFİSİ ÇOK ZOR

  Ankara’da TEKEL işçilerine yapılan sert müdahaleyi de eleştiren Tartan, şöyle konuştu: “Demokratik bir eylemde üç metreden bir milletvekilinin gözüne biber sıkıldığını ilk kez görüyorum. Kış kıyamette isteklerini dile getirmek isteyen insanlara uygulanan şiddeti üzüntüyle karşılıyorum. Bunlar ekonomideki kötü gidişatın yansımasıdır. İyi yönetemezseniz tek yöndem saldırıdır. Bu başarısızlıklara kılıf bulmaktır. Dayatmacı, karanlık bir yaklaşım ülke değerlerini yok etme çabasındı. Ekonomik ve siyasi krizler çözülebilir ama demokrasinin krizi hiç kuşku yok ki telafisi zor bir noktaya taşınıyor.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı