Ege Haberleri

  Tariş 40 bin ton kuru üzüm alacak

  Vehbi SARIHAN / MANİSA, (DHA)
  05.09.2015 - 15:48 | Son Güncelleme:

  TARİŞ Üzüm Birliği Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Türker, kurum olarak ortaklarından bu yıl sezon sonuna kadar 40 bin ton kuru üzüm alımı gerçekleştireceğini, alımlarda ortaklara peşin ödeme yapılacağını söyledi.

  Bu yılın başından itibaren belli aralıklarla Manisa ve ilçelerinde meydana gelen don ve dolu olaylarından olumsuz etkilenen bağlarda rekolte de düşerken; Tariş Üzüm Birliği Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Türker'den kuruma üye üreticinin dikkatini çekecek bir açıklama geldi.

  Tariş 40 bin ton kuru üzüm alacak

  Ortaklarından bu yıl 40 ton kuru üzüm alacaklarını ve peşin ödeme yapılacağını söyleyen Türker, "7.5 numara kuru üzümün kilosu 5.150 TL, 8 numara için 5.650 TL, 8.5 numara için 5.850 TL, 9 numara için 6.00 TL, 9.5 numara için 6.270 TL ve 10 numara kuru üzüm için de kilosunu 6.750 TL net ele geçen ücret olarak peşin ödeme yapılacak" dedi.

  Tariş 40 bin ton kuru üzüm alacak

  ALIM MERKEZLERİNİN ÖNÜ KUYRUK

  Sarıgöl, Alaşehir, Salihli, Gölmarmara, Ahmetli ve Saruhanlı'da bulunan üzüm alım merkezlerinin önünde kuyruklar oluşmaya başladığını söyleyen Türker, "TARİŞ'e rabetin artmasını sabebi kuru üzüm alım fiyatlarının yüksek açıklaması, bunun yanında peşin ödeme yapması etken oldu. Ortaklarımız hiç endişeye gerek duymasın sezon sonuna kadar Tariş olarak 40 bin ton kuru üzüm alımını hedefliyoruz' 'dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı