Ege Haberleri

  Tarım temsilcileri Söke'de buluştu

  Necati MALDAR / SÖKE (Aydın), (DHA)
  11.09.2015 - 16:44 | Son Güncelleme:

  AYDIN'ın Söke İlçesi'nde düzenlenen 22'nci Tarım, Sanayi, Ticaret Sergi ve Panayırı'nda son teknoloji tarım makineleri sergilendi.

  Tarım temsilcileri Sökede buluştu

  Söke Belediyesi ve Söke Genç İş Adamları Derneği tarafından bu yıl 22'ncisi gerçekleştirilen Tarım, Sanayi, Ticaret, Sergi ve Panayırı'nın açılışına CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, CHP'li Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, Söke Cumhuriyet Başsavcısı Yıldırım Özgür, Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, belediye meclisi üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
  Söke Genç İş Adamları Derneği Başkanı Reşat Er, bu yıl katılımcı firma sayısında artış yaşandığını belirterek "İlçemiz tarım makine üretimi ile dikkat çekmeyi başardı. Bu etkinlikle üretici ile tüketici arasında köprü olmak istiyoruz. Her geçen yıl daha da ilgi gören panayırımız artık mevcut alana sığmaz oldu. Hedefimiz panayırımızı uluslararası yapmak" dedi.

  Tarım temsilcileri Sökede buluştu

  Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, pamuk üretimi ile dikkat çeken Söke'de tarımsal ürün çeşitliliğinde de artış yaşandığını vurguladı. Markalaşmanın önemine dikkat çeken Toyran, mamül hale getirilmiş ürünlerin hem ilçe ekonomisine hem de istihdama katkı sağlayacağını belirtti. Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu ise, Söke'deki tarım teknolojisinin gurur duyulacak düzeyde olduğunu ifade etti. Kaymakam Kurtbeyoğlu "Söke'nin sektördeki bu zenginliği iyi değerlendirilmeli ve yerelden ulusala taşınmalı" diye konuştu.

  Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından protokol stantları gezdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı