Ege Haberleri

  Taksicilere dedikodu uyarısı

  Utku BOLULU / İZMİR, (DHA)
  13.09.2013 - 01:19 | Son Güncelleme:

  BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Şoförler Odası’nın taksi çağrı merkezi tanıtım toplantısına katıldı.

  Oda Başkanı Celil Anık, İzmir’de 2 bin 800 taksiden bin 600’ünün dahil olduğu uygulamada, (444 51 35) numaralı telefona istek yapıldığında en yakın duraktan araç yönlendirildiğini açıkladı.
  Kardeşlik içinde çalışalım
  Kocaoğlu ise taksicilerden seçim sürecine yönelik bir uyarı ve istekte bulundu, “Kimseden destek istemiyorum. Aşırı bilgi kirlenmesi ve dedikodu var. 10 senedir altyapıyla mücadele ediyoruz. Sizden ricam Sezar’ın hakkını Sezar’a verin. Ne düşünüyorsanız, hangi siyasi görüşten olursanız olun ama bu belediyenin canla başla kentin kalkınması için, insanın mutluluğu için çalıştığını bilin” dedi.
  Kocaoğlu, 2002’de Bornova, 2009’da Büyükşehir seçimlerinde rakipleriyle kardeşçe yarıştıklarını vurguladı, şunları söyledi:
  “Biz yine karakterimiz, kente bakışımız gereği, yine böyle bir kardeşlik içinde yarışmak istiyoruz. En sonunda ne yaparsak yapalım İzmirli hemşehrilerimiz kime destek olursa o bu makama gelip oturacak. Kavga, didişme sadece kente zarar verecek. Biz yine el ele vererek, kardeşçe çalışmayı götürelim. Bugün bu görevi yapıyoruz. Yarın Bornova’da bastonla gezeceğiz. O zaman İzmirlilerin gelip sırtımızı sıvazlaması bizi mutlu eder.” Kocaoğlu, taksi dolmuşların devir yapılabilmesi için sınırlı süre olanak sağlanması talimatı vereceğine söyledi. Ayrıca taksi durakları için kıyı tasarımı ekibini görevlendireceğini belirtti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı