Ege Haberleri

  Taklit saate geçit yok

  Turaç TOP / İZMİR, (DHA)
  27.09.2013 - 01:18 | Son Güncelleme:

  İZMİR'deki operasyonda, gümrük kaçağı ve ünlü markaların taklidi olduğu belirlenen, piyasaya değeri yaklaşık 500 bin TL olan 17 bin 354 saat ele geçirildi.

  İzmir Emniyeti Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, istihbari çalışma doğrultusunda, Çankaya Semti'ndeki iki ayrı işyerinde gümrük kaçağı ve ünlü markaların taklidi olan saatler bulunduğu bilgisini edindi.

  Dün akşam saatlerinde, H.D. ve M.Ş.'ye ait iki işyeri ile üç ayrı depoya baskın yapan ekipler, Çin'den önce İstanbul'a oradan da kente getirilen piyasa değeri yaklaşık 500 bin TL olan 17 bin 354 saat ele geçirdi.

  Saatlere el konulurken, H.D. ile M.Ş. hakkında yasal işlem yapıldı.

  BAŞKA OPERASYORLAR DA YAPILDI
  Kaçakçılıkla ilgili mücadelelerini sürdüren ekipler, kentte gerçekleştirdikleri diğer operasyonlarda ise, 125 kaçak cep telefonu, 25 bin litre yakıt, 2 bin 700 litre bitkisel ürün ile 19 bin 740 paket kaçak sigara ele geçirdi.

  Ayrıca, Aydın'ın Kuşadası İlçesi'nde yasadışı yollardan yurt dışına çıkmak isteyen 28, Edirne'de 9 göçmenin yakalandığı, bunlarla ilgili organizatör oldukları iddiasıyla 2 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı