Ege Haberleri

  Taçsız Kral'ın 61 yıllık pozu

  Haldun AKYÜZ / AKHİSAR, 14(DHA)
  14.09.2012 - 12:36 | Son Güncelleme:

  Türk futbolunun efsane futbolcusu Metin Oktay'ın 61 yıl önce, henüz 15 yaşındayken Damlacıkspor formasıyla çekilmiş fotoğrafı gün ışığına çıktı.

  Türk futbolunun efsane futbolcusu Metin Oktay ölümünün 21. yılında çeşitli etkinliklerle anılırken, Akhisarlı gazeteci İbrahim Macana, Taçsız Kral'ın 61 yıl önce, henüz 15 yaşındayken Damlacıkspor formasıyla çekilmiş fotoğrafını gün ışığına çıkardı. Macana, 1951 yılında Güneşspor ile Metin Oktay'ın futbola başladığı kulüp olan Damlacıkspor takımları arasında oynanan maçtan önce çekilen fotoğrafı bastırıp, Akhisar Belediyespor'un Galatasaray patentli teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu'na armağan etti.

  Taçsız Kralın 61 yıllık pozu

  Uzun yıllar İstanbul'da büyük gazetelerin matbaalarında çalışan ve emekli olduktan sonra memleketi Akhisar'a yerleşen Macana, arşivindeki en özel fotoğraflardan birini, futbolculuğu döneminde Metin Oktay gibi İzmirspor'dan Galatasaray'a transfer olan Hamzaoğlu'na hediye etmekten mutluluk duyduğunu söyledi. İbrahim Maca'nın armağan ettiği fotoğrafın kendisini yıllar öncesine götürdüğünü dile getiren Hamza Hamzaoğlu ise, “Ben İzmirspor'dan Galatasaray'a transfer olduğum 1991 yılında Metin Oktay trafik kazasında yaşamını yitirmişti. O Türk futbolunda örnek alınacak ender insanlardan biriydi. Hem İzmirspor'da, hem de Galatasaray'da benim idolüm oldu. Bu gün onun 21. ölüm yıldönümü. Allah mekanını cennet etsin. Gerçekten futbola ve sporcuya yakışır bir insandı. İnşallah gençlerimiz onu örnek alır, izinden gider” dedi.

  Taçsız Kralın 61 yıllık pozu


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı