Ege Haberleri

  Tacizciye 8 kurşun

  Latif SANSÜR (DHA)
  22.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Emekli astsubay, barda tanıştığı garsonun cep telefonuyla eşini taciz etmesi üzerine önce konuşarak tartıştı kavgadan sonra silahını çekerek öldürdü.

  AYDIN’ın Kuşadası İlçesi’nde emekli astsubay Nejdet Soyer (55) eşini taciz ettiğini öne sürdüğü Gültekin Polatlı (30) kurşun yağmuruna tutarak öldürdü. Cinayet, pazar gecesi saat 23.00 sıralarında Hanım Cami önünde keydana geldi.
  Barda tanıştılar
  2008 yılının Mayıs ayında tatil için eşi A.S. ile Kuşadası’na giden Nejdet Soyer, garson Gültekin Polatlı ile tanıştı. Çiftin İzmir’e dönmesinden bir süre sonra iddiaya göre garson Polatlı, A.S.’yi telefonla arayıp tacize başladı. A.S. olayı eşine anlattı. Telefonla arayıp uyardığı Polatlı tacize devam edince Soyer, İzmir Cumhuriyet Savcılığı’na şikayet etti. Polatlı’nın eşini taciz etmekten vazgeçmediğini ileri süren Soyer, sabah gittiği Kuşadası’nda Polatlı ile saat 23.00 sıralarında bir çay ocağında karşılaştı.  Soyer ile Polatlı tartıştı. Kavganın büyümesi üzerine Soyer belinden çıkardığı tabanca ile Polatlı’yı kurşun yağmuruna tuttu. Vücuduna 8 kurşun isabet eden Polatlı kanlar içerisinde yere düştü. Gelen sağlık ekipleri Polatlı’nın duran kalbini yeniden çalıştırdı. Kuşadası Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Polatlı’nın kalbi bir kez daha durdu. Polatlı, hastanede yaşamını yitirdi.
  Hayatım karardı
  Polis ekipleri emekli astsubayı silahıyla birlikte yakaladı. Nejdet Soyer’in ifadesinde, “Eşimi sürekli taciz ettiği için hayatım karardı, psikolojim bozuldu. Tacizlerini sıklaştırınca dayanamadım vurdum” dediği öğrenildi.

  MÜZİK ALBÜMÜ ÇIKARDI

   Gültekin Polatlı’nın daha önce de şikayet edildiği, yargılanarak üç ay denetimli serbestlik cezası aldığı belirlendi. MSR Prodüksiyon’dan “Mutluluk Yağmuru” adıyla albüm çıkaran Polatlı’nın arkadaşları, “Gültekin bir parçayı emekli astsubayın eşi için seslendirdi” diye ifade verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı