Ege Haberleri

  Tacizci yakalandı içmeler rahatladı

  Ali GÜNDOĞAN /MARMARİS, (Muğla) (DHA)
  03.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Para ve şeker vererek 8 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan sanık tutuklandı. Son 2 ayda bu konudaki şikayetleri inceleyen polis, zanlının bağlantısını araştırıyor.

  MUĞLA’nın Marmaris İlçesi’ne bağlı İçmeler Beldesi’nde, bir süt deposunda gece bekçisi olarak çalışan Sabahattin Arslan (59), şeker ve para vererek evine götürdüğü 8 yaşındaki M.O.’ya cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı. Olay, İçmeler’deki bir ilköğretim okulunda eğitim öğretim gören küçük M.O.’nun cuma öğle paydosunda eve geç gitmesiyle ortaya çıktı.  Nerede kaldığını soran annesine, okulun yanındaki parkta oynarken bir amcanın kendisine meyve suyu ve şeker verdiğini, birlikte bankta oturduklarını, daha sonra da yürüyerek onun evine gittiklerini aktaran M.O., beraber yürümek için 5 TL vereceğini söyleyen bu kişinin, içeri girdiklerinde bacaklarını ve vücudunu okşadığını anlattı. M.O., bu kişinin bir süre sonra kendisini yeniden yürüyerek aynı parka getirip bıraktığını söyledi, aldığı 5 TL’yi de cebinden çıkarıp annesine gösterdi.

  Süt deposunda bekçilik

  Anne, telefonla eşine haber verdi. Eve gelen baba O.O. kızını alarak Çarşı Polis Merkezi’ne gitti.  Küçük M.O. psikolog eşliğinde başından geçenleri polise ve savcıya anlattı ve sapığın verdiğini iddia ettiği 5 TL’yi verdi.  Polis, nöbetçi savcının talimatıyla, küçük M.O. ile birlikte tarif ettiği eve gitti, ancak saptanan kişiye ulaşamadı. İçmeler’deki bir süt deposunda bekçilik yaptığı belirlenen Sabahattin Aslan gözaltına alındı. Marmaris Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen küçük M.O.’da bir fiili bulguya rastlanmadı. Şikayet üzerine gözaltına alınan sanık ise suçlamaları redettti. Sanık, ‘çocuğa cinsel istismar’ suçundan tutuklanarak Muğla E Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı