Ege Haberleri

  Taciz protestosu

  Turan GÜLTEKİN / İZMİR, (DHA)
  17.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kültür Sanat Sen İzmir Şubesi üyeleri, Çanakkale Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’nda yaşanan taciz olayıyla ilgili Arkeoloji Müzesi önünde basın açıklaması yaptı.

  Kadına yönelik suçların ve istismarın kamuda da yaşandığını söyleyen yönetim kurulu üyesi Nesrin Tatlıoğlu, şunları söyledi:

  “Daktilograf olarak görev yapan sendikamız üyesi N.K., kurum müdürü T.K. tarafından üç yıl boyunca tacize uğramış, konuyu mahkemeye taşımıştır. Davanın görülmeye başlamasından ve ses, telefon kayıtlarının bilirkişi tarafından incelenmesinden sonra ise bakanlığa bildirilmeden usulsüz olarak başka bir kuruma geçici olarak görevlendirilmiştir.” Olayın basına yansıması üzerine müdürün Malatya’ya atandığını, ancak 2.5 ay geçmesine rağmen Çanakkale’den ayrılmadığını ifade eden Tatlıoğlu, “N.K. geçen hafta Edirne’ye sürgün edilmiş, kendisine önceden bildirilmeyen bu tayin kararı ile ilgili üç gün sonrası için hazırlanmış tebliğ belgesi zorla imzalatılmıştır. Bakan Ertuğrul Günay’dan olaya bir an önce el koymasını istiyoruz” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı