Ege Haberleri

  Süt kuzuları süte kavuştu

  İZMİR, (DHA)
  24.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, 0-5 yaş grubundaki çocukların yararlanması amacıyla başlattığı ‘Süt Kuzusu’ ismini taşıyan yeni süt dağıtım kampanyası evlere ulaştı.

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, 0-5 yaş grubundaki çocukların yararlanması amacıyla başlattığı ‘Süt Kuzusu’ ismini taşıyan yeni süt dağıtım kampanyası evlere ulaştı. 32 dağıtım aracı, kentin dört bir yanına dağıldı. Sütler, tespit edilen dar gelirli vatandaşların evlerine, görevli personel tarafından tutanakla birlikte teslim edildi. 0-5 yaş arasındaki çocukların her biri için 4’er litre verildi.

  Muhtarlar aracılığıyla 0-5 yaş grubunda çocuğu bulunan gelir düzeyi düşük aileleri tespit eden proje yetkilileri, 46 bin haneye ulaşacak. Projeyle her çocuk, haftada 2 litre UHT süt içecek. Büyükşehir Belediyesi’nin, Tire Süt Kooperatifi işbirliğiyle gerçekleştirdiği projeyle, okulların yarı yıl tatiline gireceği 21 Aralık’a kadar toplam 1 milyon 288 bin adet 1’er litrelik UHT süt dağıtılması planlanıyor.

  Proje kapsamında, Büyükşehir’in personeli eşliğindeki 32 araç, Balçova, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Konak, Menderes, Narlıdere, Torbalı ve Urla ilçelerindeki toplam 166 mahalledeki çocuklara süt dağıtacak. Dağıtım, 15 günde bir 4’er litre olarak planlandı. Geçtiğimiz yıla kadar uygulanan “Okul Sütü” projesi kapsamında her çocuğa haftalık 1.2 litre süt dağıtan Büyükşehir Belediyesi, yeni kampanyayla bu miktarı haftada iki litreye çıkarmış oldu.

  Görevlilerin süt paketlerini teslim etmek üzere gittiği evlerde kimsenin bulunmaması durumunda ise üzerinde irtibat numaralarının bulunduğu bilgi notları bırakılıyor. Ev sahibinin bırakılan numarayı arayarak evde bulunacağı gün ve saati bildirmesi durumunda ekipler tekrar giderek sütleri hak sahiplerine teslim ediyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı