Ege Haberleri

  Sürpriz ölümle bitti

  Hakan GÜNGÖRDÜ / Kadir ÖZEN (DHA)
  05.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dubai’de itfaiyeci olarak çalışan 4 genç ailelerine sürpriz yapacaktı. Tatile gelecek gençlerin bulunduğu otomobil havaalanı yolunda takla attı, kazada 3’ü öldü biri de yaralandı.

  BİRLEŞİK Arap Emirliği’ndeki Abu Dhabi’de faaliyet gösteren bir şirkette itfaiyeci olarak çalışan dört gencin, ailelerine sürpriz ziyaret çabası kanlı bitti. İzmirli Emre Özer (24), geçen yıl 15 Haziran’da, çocukluk arkadaşı Mustafa Gökmen’le (24) birlikte çalışmak için Abu Dhabi’ye gitti. Bir Alman firmasında itfaiyeci olarak çalışmaya başlayan Özer ve Gökmen, aynı yerde çalışan Cemal Tarık İpçioğlu (25) ve Yusuf Tunç (25) ile birlikte Türkiye’deki ailelerine sürpriz yapmak istedi. Ailelerine haber verdikleri günden iki gün önce ülkeye gelerek sürpriz yapmak isteyen dört gencin içinde bulunduğu otomobil, havalimanına giderken takla attı. Kazada, Mustafa Gökmen, Emre Özer, Cemal Tarık İpçioğlu yaşamını yitirirken, arkadaşları Yusuf Tunç ağır yaralandı.
  Anne isyan etti
  Evladı Emre Özer’e kavuşmanın heyecanını yaşarken ölüm haberiyle yıkılan anne İsmet Bardak (47), “Oğlum, geçen yıl, arkadaşıyla birlikte Abu Dhabi’ye çalışmaya gitti. Yıllık izin için geri döndükleri sırada kaza yapmışlar. Oğlum ve iki arkadaşı kazada öldü. Ne işyeri, ne Dubai Konsolosluğu ne de Türk Konsolosluğu durumu bana bildirdi. Henüz de bildirmiş değil. Biz, kendi çabalarımızla Dubai Konsolosluğu’na ulaştık ama yardımcı olan olmadı. Orada tutulan Türk avukatın geçerli olmadığını, çocuklarımızın haklarının olmadığı bilgisi bize ulaştı. Çocukların, alkollü olduklarını söylediler. Bu ülke şeriat ülkesiyse alkolün ne işi var onuda anlamış değilim” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı