Ege Haberleri

  Sürpriz düet

  Hürriyet Haber
  04.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yaşar Üniversitesi Oda Orkestrası, ünlü sanatçıların katıldığı Cumhuriyet Konseri’nde unutulmaz gece yaşattı. Şef Alexander Rudin ve devlet sanatçısı İdil Biret, düet süprizi yaptı.

  YAŞAR Üniversitesi Oda Orkestrası’nın ‘Cumhuriyetimizin 86. Kuruluş Yıldönümü Konseri’ni Rus sanatçı Alexander Rudin yönetti, Türkiye’nin “Harika çocuğu” Devlet Sanatçısı İdil Biret solist olarak sahneye çıktı.

  Performansa alkış

  Selçuk Yaşar Kampusu Konser Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte, ünlü bestecilerin eserlerini yorumlayan orkestra ve İdil Biret’in birlikte ortaya koydukları performans izleyicilerin büyük beğenisini topladı. Rusya’nın Devlet Ödüllü sanatçılarından biri olan ve tüm dünyada konserler veren, aynı zamanda Yaşar Üniversitesi Oda Orkestrası’nın Genel Müzik Direktörlüğü’nün yapan Alexander Rudin’in yönettiği konser, İzmirli sanatseverler tarafından ilgiyle izlendi.

  Müzik yeteneği

  Müziğe olan ilgisi 2 yaşında başlayan ve Türkiye’nin “Harika çocuğu” olarak dünya çapında başarılara imza atan İdil Biret, olağanüstü müzik yeteneğini bu konserde de sergiledi. Konserde, Bach’ın Brandenburg Konçertosu No:3, Piyano Konçertosu Re Minör, Walton’un V. Henry Film Müziği ve Hindemith’in Fünf Stücke, Langsam, Langsam - SchnellLebhaft, Sehr Langsam ve Lebha eserleri seslendirildi.
  Konser sonunda Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Barkan, Rudin ve Biret’e birer çiçek verdi.

  Alkışlar yeniden sahneye çıkardı

  Konserde dünyaca ünlü şef Alexander Rudin ve devlet sanatçısı İdil Biret, düet süprizi yaptı. İzleyenlerin ısrarlı alkışları üzerine birlikte yeniden sahneye çıkan sanatçılar, doğaçlama olarak bir eser daha seslendirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı