Ege Haberleri

  Süper Lig'e çıkacağız

  Abdullah ÇELEBİ / İZMİR, (DHA)
  30.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Siyah-beyazlı kulüpte 2001-2002'de Mahmut Özgener döneminde asbaşkanlık yaparken yaşadığı mutluluğu, bu kez başkan olarak yudumlamak istediğini belirten Tandoğan, camianın altıncı sezona giren büyük hasretine nokta koyacaklarını öne sürdü.

  ALTAY'da 2001-2002 sezonunda Mahmut Özgener'in başkanlık yaptığı dönemde asbaşkan olarak çalışan ve Süper Lig'e çıkma sevinci yaşayan Melih Tunç Tandoğan, aynı mutluluğu bu kez başkanlık koltuğunda yudumlamak istiyor. 1965 yılında İzmir'de doğan, ithalat-ihracatla uğraşan babası Cengiz Tandoğan'ın işleri nedeniyle Ankara'da büyüyen Tandoğan, Ankara Gazi Üniversitesi İktisat Bölümü'nü bitirdi. ’’Altay sevgisi babadan’’ diyen Tandoğan, siyah-beyazlı camiaya yeni sezon öncesi umut dolu mesajlar verdi:

  MAÇLARI KAÇIRMAZDIK

  ’’Ankara'da yaşadığımız dönemde Altay o zamanki ismiyle 1.Lig'de mücadele ediyordu. Babam Cengiz Tandoğan, sıkı Altaylıydı. Altay sevgisini bana o aşıladı. Altay'ın Ankara'daki maçlarını kaçırmazdık. Ankara'da olmamıza rağmen Altay'dan başka takım tutmadım. İzmir'e hep büyük özlem duydum. Zaten Gazi Üniversitesi İktisat Bölümü'nü bitirir bitirmez de soluğu İzmir'de aldım.

  İŞLERİMİZ YOĞUN, AMA

  Çimentaş'ta 1989'da iş hayatına atıldıktan sonra 1994'te Global Menkul Değerler A.Ş.'ye geçtim. Burada 8 yıl görev yaptım. İzmir'in önde gelen firmalarından ELDA, IZair, BESAŞ'ın kurucu üyeleri arasındayım. Enerji, inşaat, su, lojistik ve telekominikasyon sektörlerindeki faaliyetlerimizi Tandoğan Yatırım Holding çatısı altında birleştirdik. İşlerimiz çok yoğun olmasına rağmen Altay sevgim yüzünden elimi taşın altına sokmaktan çekinmedim.

  2000'DE ÜYE OLDUM

  Altay'a 2000 yılında üye oldum. Bunda rahmetli Esin ağabey ve Mahmut Özgener'in büyük payı var. Mahmut Özgener, 2001-2002'de kulübe başkan olurken, benim de yönetime girmemi istedi. O dönemde Mali İşler Sorumlusu ve Asbaşkan olarak çalıştım. Son derece uyumlu bir yönetimdik. Altay'ı yeniden Süper Lig'e taşımanın mutluluğunu yaşadık. 2004-2005'e kadar Futbol Şubesi'nde yer aldım. Nazif Zorlu dönemindeki 3 yıllık ayrılığın ardından şimdi yine Altay'dayım. Ancak bu kez başkanlık koltuğunda oturuyorum.

  ÖDEMELERE BAŞLADIK

  Kulübümüzün 8 milyon YTL civarında vergi borcu bulunuyor. Eski yöneticilere yapılması gereken ödemeler de var. Önümüzde ay çıkacak yasadan faydalanıp vergi borcumuzu taksitlendireceğiz. Alacakları konusunda bizi sıkıştırmayan, ödeme planı sunduğumuz ağabeylerimiz de mevcut yönetime destek veriyor. Geçmiş dönemlerden kalan futbolcu ve personel alacaklarını da kısa sürede kapatacağız. Ödemeleri yapmaya da başladık.

  UÇAR'A GÜVENİYORUZ

  Altay altyapısına büyük önem veren, Türk futboluna her zaman futbolcu kazandıran bir kulüp. Bu vizyonu daha da genişleteceğiz. İzleme Komitesi’nin geçen yıldan beri takip ettiği ve teknik heyetimizin belirlediği oyuncuları bünyemize katacağız. Yeniden sözleşme imzaladığımız Teknik Direktörümüz Feyyaz Uçar'la başarıya ulaşacağımıza inanıyorum. İdari Menajerliğe getirdiğimiz Levent Tanık-Tahir Karapınar ikilisi, teknik heyet ve yönetimin uyumlu çalışmasıyla Süper Lig'e çıkacağımıza eminim.

  KENDİMİZE GELEMEDİK

  Alsancak Stadı'nı yeniden kiralamak için de girişimlerimiz sürüyor. Yeni sezonda tüm maçlarımızı Alsancak Stadı'nda oynamak istiyoruz. Son üç sezonda iki kez Play-Off oynadık ve Süper Lig'in kapısından döndük. Bu durumun olumsuz etkisini hala üzerimizden atamadık. Bu kez işi Play-Off'a bırakmadan direkt Süper Lig biletini almayı hedefliyoruz. Bunun için ne gerekiyorsa yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.’’

  Altay’da Florin ve Engin gitti

  İZMİR Cup'ın final maçında V.Manisa'ya 2-1 yenilen Altay, turnuvada denediği Rumen Florin (orta saha-22) ve gurbetçi Engin'i (forvet-22) beğenmedi. Florin'i yetersiz bulduklarını, Engin'in ise hareketli bir futbolcu olmasına rağmen beklentileri karşılayacak düzeyde olmadığını belirten Feyyaz Uçar, ’’Engin'e bazı şartlar altında kalması yönünde teklif sunduk, olmadı’’ dedi. İzmir Cup'ın faydalı geçtiğini belirten Uçar, 1-2 futbolcuyu kamp kadrosuna dahil edeceklerini söyledi.

  G.Birliği’nde basket oynadı

  ALTAY Başkanı Melih Tunç Tandoğan, Galatasaray'ın eski Başkanı Özhan Canaydın gibi gençlik yıllarında basketbol oynamış. Ankara'da yaşadığı 1980'li yıllarda Gençlerbirliği'nin genç takımında forma giyen Tandoğan, Gazi Üniversitesi İktisat Bölümü'nü kazandıktan sonra eğitimini ön plana çıkarıp potalara veda etmiş.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı