Ege Haberleri

  Süper incir

  Hürriyet Haber
  04.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Aydınlı amatör yönetmen Kerem Sarı’nın çektiği “Süper İncir” reklam filminin sanal alemde tıklanma rekorları kırmasının ardından, uzun metrajlısının çekilmesine karar verildi. İnciri ve kenti tanıtacak 70 dakikalık sinema filmi için protokol imzalandı.

  Protokol törenine Vali Kerem Al, Belediye Başkanı CHP’li Özlem Çerçioğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri Aktakka, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halil İbrahim Aktemur, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Dokuzlu, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bosnalı, n Ziraat Odası Başkanı Rıza Posacı, Didim Ticaret Odası Başkanı Ufuk Döver ve Söke Ticaret Odası Başkanı Bertan Balçık katıldı. Film için Aydın Özel İdaresi 60 bin, Aydın Belediyesi 30 bin, Ticaret Odası 30 bin, Ticaret Borsası 10 bin, Ziraat Odası 10 bin, Kuşadası Ticaret Odası 10 bin, Didim Ticaret Odası 10 bin, Aydın Sanayi Odası 5 bin, Söke Ticaret Borsası 3 bin ve Söke Ticaret Odası 2 bin lira destek verdi.
  Tarihi turistik yerlerde
  Aktakka, yönetmen Kerem Sarı ile görüşmelerinin sürdüğünü söyledi, “Tralleis, Nysa, Afrodisias gibi tarihi yerler ile Kuşadası ve Didim’deki turistik yerler mekan olarak kullanılacak” diye konuştu.
  Ürünümüzü en iyi şekilde tanıtıp, en iyi şekilde pazarlamamız gerekiyor. İşte burada incirimizin tanıtımını yapmak bizim boynumuzun borcudur. İncir başlığı altında bütün Aydın’ı ve Aydın’ın güzelliklerini tanıtacağız” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı