Ege Haberleri

  Süleyman Seba Futbol Turnuvası

  Hürriyet Haber
  14.01.2015 - 01:14 | Son Güncelleme:

  BAYRAKLI Belediyesi, 26 Ocak-6 Şubat tarihleri arasında Süleyman Seba Futbol Turnuvası düzenleyecek. Türk sporunun efsane ismi Seba adına düzenlenecek turnuvada gençlerin ter dökeceğini belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Gençlerimizin sosyal aktivitelerini artırarak sporu geniş kitlelere sevdirmek istiyoruz. Bu turnuvada gençlerimizin de Süleyman Seba'nın adına yakışır sportmenlik göstereceklerine eminim" dedi.

  Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig'de bu sezonu, 13 Ağustos 2014 tarihinde hayatını kaybeden Beşiktaş'ın efsane başkanı adına, Süleyman Seba sezonu ilan etti. Bayraklı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü de Seba'nın adına yakışır bir futbol turnuvası düzenleyecek. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, önemli bir etkinliğin altına imza atacaklarını belirterek, "Gençlerimiz hem yaklaşan sömestr tatili dolayısıyla boş vakitlerini sporla geçirecek hem de Süleyman Seba gibi Türk sporuna büyük hizmetler vermiş birinin adına centilmence mücadele ederek ter dökecekler. Bizler de onlara aileleriyle birlikte tribünden destek vereceğiz. Turnuvaya Şehit Ümit Boz Tesisleri ev sahipliği yapacak" dedi.
  Süleyman Seba Futbol Turnuvası
  TAKIMINI KUR TURNUVAYA KATIL
  1996 - 2000 doğumlular arasında yapılacak olan futbol şölenine takımlar 20'şer kişilik kadro ile katılacak. Her takıma bir sorumlu personelin yer alacağı karşılaşmalarda takımlar sahaya 1 kaleci 7 futbolcu olmak üzere 8 oyuncu ile çıkacak. Karşılaşmalarda takımlar sınırsız oyuncu değişikliği yapabilecek, ancak oyundan çıkan oyuncu tekrar oyuna giremeyecek. Lig usulü sonunda, puan sıralamasında grupların 1. ve 2. takımları finallere yükselecek. Müsabakalar gruplar dahilinde tek devreli sistemde yapılacak. Gruplarını ilk 2 sırada tamamlayan takımlar çapraz eşleşme ile eşleşerek yarı final ve final müsabakalarına çıkacaklar. Yarı finalde elenen takımlar 3.'lük - 4.'lük maçına çıkacaklar. Müsabakalar 25 dakikalık iki devreden 50 dakika oynanacak. Final müsabakalarında maç beraberlik durumunda 5'er dakikadan oluşan 2 devrelik uzatmalara geçilecek. Turnuva boyunca futbol kuralları geçerli olacak. Ofsayt kuralı kesinlikle uygulanmayacak. Turnuvaya Şehit Ümit Boz Tesisleri ev sahipliği yapacak.
  Süleyman Seba Futbol Turnuvası
  Futbol turnuvası sonunda ilk üçte yer alan takımlara kupa ve madalya ile çeşitli hediyeler verilecek.
  Süleyman Seba Futbol Turnuvası

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı