Ege Haberleri

  Suçlu kim?

  Murat GÜRKAN / NAZİLLİ, (DHA)
  24.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MANİSA Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde şizofreni tedavisi gördüğü belirtilen Fatih T. (41) bir hafta önce taburcu olduktan sonra annesi Emine Tuna (75) ile yaşadığı Nazilli Yeni Mahalle 86 Sokak’taki eve geldi.Polis geldi ve gitti  Anneyle oğlunun evinden önceki gün saat 20.00 sıralarında gürültü duyan komşular, polise haber verdi. Eve gelen polisler, kilitli bahçe kapısındaki zili uzun süre çaldı. Evden çıkan Fatih T., sorun olmadığını söyleyince polisler tutanak hazırlayıp ayrıldı. Bir süre sonra da Fatih T. evden çıktı. Komşuları, hemen eve gidip Emine Tuna’ya bakmak istedi, ancak içeriden ses gelmedi. Bu sırada yaşlı kadının diğer oğlu Osman T. de komşularının haber vermesi üzerine geldi.
  Evde cesedi bulundu
  Kapı kilitli olduğu için Osman T. durumu polise bildirdi. Evin kapısı çilingir yardımıyla açıldı ve içeride yaşlı kadının cesedi bulundu, vücudunun birçok yerinde darp izleri görüldü. Polis, katil zanlısı olarak aranan Fatih T.’yi yakındaki bir kahvehanede yakaladı. Gözaltına alınan zanlı, dün götürüldüğü adliyede mahkemece tutuklandı. Mahallede yaşayanlar, ilk ihbarda polisin savcıdan izin alıp eve girmemesine tepki gösterdi.
  Suç dosyası kabarık
  Fatih T.’nin, 2002’de Arslanlı Mahallesi’nde kendi evini ateşe verdiği, yangını söndürmek için çeşmeye hortum takmaya çalışan eski muhtar Hasan Hüseyin Koç’un kafasına satırla vurarak öldürdüğü, bir kişiyi de yaraladığı öğrenildi. Fatih T.’nin 4 yıl önce de dönemin Nazilli Belediye Başkanı Esat Ergüler’e, “Neden beni işe almıyorsun” diyerek bıçakla saldırdığı bildirildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı