Ege Haberleri

  Soyguna esnaf önlemi

  Hürriyet Haber
  26.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Biga'da Emniyet Müdürlüğü'nün bulunduğu caddedeki esnaf, soygunların artması üzerine güvenlik görevlisi tutup, nöbetçi kahvehane uygulamasına geçti.

  ÇANAKKALE'nin Yenice İlçesi'nde soygun ve hırsızlık olaylarını önleme görevini esnaf üstlendi. İlçede, Emniyet Müdürlüğü'nün bulunduğu Biga Caddesi'nde bile son bir ayda üç hırsızlık oldu. Son olarak, Emin Öztürk'ün kuyumcu dükkanından 3 milyar liralık altın çalındı.

  Failler yakalanmadı

  OLAYLARIN failleri yakalanamazken, caddeden 26 esnaf biraraya gelip çözüm arayışına girdi. Esnaf, emekli şoför Osman Duran'a, işyerlerini koruma görevi verdi. Duran'ın silah kullanmayacağı, ancak şüphelileri yakındaki Emniyet Müdürlüğü'ne bildireceği belirtildi.

  AYLIK 150 milyon lira maaşla, her gece sabaha kadar nöbet tutacak Osman Duran görevine başladı. Emniyet Müdürlüğü'nün bulunduğu caddede işyerlerini en iyi şekilde korumaya çalışacağını söyleyen Osman Duran, ‘‘Bana güvenen esnafı hayal kırıklığına uğratmayacağım’’ dedi.

  Nöbetçi kahvehane

  KAYMAKAM Ömer Ulu da esnafla toplantı yaptı. Hırsızları bölgeden uzak tutmak için, Biga Caddesi'nde faaliyet gösteren kahvehanelerden her gece birinin sabaha kadar açık tutulması kararlaştırıldı. Nöbetçi kahvehane uygulamasının önümüzdeki günlerde başlayacağı açıklandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı