Ege Haberleri

  'Son Mektup'un çekimleri tamamlandı

  Hürriyet Haber
  06.09.2014 - 01:11 | Son Güncelleme:

  Çekimleri Çanakkale'de yapılan Türk sinema tarihinin en büyük yapımı olmaya aday ‘Son Mektup’un çekimleri tamamlandı. Tam 100 yıl sonra Çanakkale’de yeniden top sesleri yükselirken, filmin yönetmen koltuğunda Özhan Eren oturdu. Başrollerini Tansel Öngel ve Nesrin Cavadzade’nin paylaştığı filmde Pilot Yüzbaşı Salih Ekrem ile Nihal Hemşire’nin hikayesi anlatılıyor.

  Filmin hava sahnelerinin çekimlerini özel bir teknik kullanılarak gerçekleştiren yönetmen Özhan Eren, 1915’te savaşta kullanılan Türk, Alman, İngiliz ve Fransızlara ait 4 adet dönem savaş uçağını 3 yıllık bir çalışmanın sonucunda yeniden imal ettirdi. Filmin hava görüntülerini de özel bir stüdyoda yeni nesil teknikler kullanılarak hayata geçiren yönetmen Eren, yerde motor çalıştıracak donanıma sahip uçakların açık hava çekimlerini de yine Çanakkale’de, kurulan dev çekim platosunda gerçekleştirdi.

  Son Mektupun çekimleri tamamlandı

  Gelecek yıl 27 Şubat’ta beyaz perdede sinema izleyicisiyle buluşacak ‘Son Mektup’ta gönüllü olarak Çanakkale’ye giden ve orada tanışan Pilot Yüzbaşı Salih Ekrem ile Nihal Hemşire, bir yandan savaşın zorlu şartlarında koştururken diğer yandan da Fuat isminde kimsesiz bir çocuğu korumak için birlikte mücadele ederler. İngilizlerin bir hava baskınında Salih Yüzbaşı’nın ona yardımı sayesinde de kurtulan kimsesiz çocuk Fuat, Nihal Hemşire’nin kanatları altına sığınarak Salih Yüzbaşı ile Nihal Hemşire’nin daha da yakınlaşmasına vesile olur.

  Yapımcılığını Sepya Filmcilik'in yaptığı filmde Tansel Öngel, Nesrin Cavadzade, Hüseyin Avni Danyal, Bülent Şakrak, Barbara Sotelsek, Ozan Gözel, Kerem Arslanoğlu, Sibel Taşçıoğlu, Ayten Uncuoğlu ve Emine Şans Umar rol aldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı