Ege Haberleri

  Sokakta Sanat tam gaz

  Hürriyet Haber
  16.07.2012 - 11:21 | Son Güncelleme:

  Karabağlar Belediyesi'nin çocukların sanatla yaşamasına katkı sağlamak için üç yıldır düzenlediği etkinlik Neşet Ertaş Parkı'nda gerçekleştiriyor.

  Karabağlar Belediyesi'nin çocukların sanatla yaşamasına katkı sağlamak için üç yıldır düzenlediği “Çocuklarla Sokakta Sanat Atölyesi” etkinliğini bu yıl Nazım Hikmet Parkı, Haydar Mert Parkı, KARBEM (Karabağlar Belediyesi Eğitim Merkezi) ve Neşet Ertaş Parkı'nda gerçekleştiriyor. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği Bölümü'nden Faruk Pişiren ve Seyhan Alkan'ın eşliğinde pastel boyalarla resim ve çamurdan heykeller yapan öğrenciler, sanatla iç içe olmanın mutluluğunu yaşayıp, palyaço gösterileri ile yaz tatillerinde gönüllerince eğlendi.
  Üç yıldır gerçekleştirilen etkinliklerle ilçedeki çocukların güzel sanatlara olan ilgilerine önemli bir katkı sağladıklarına değinen Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm, “Çocuklarla Sokakta Sanat Atölyesi'ni her yıl farklı mahallelerde sürdürüyoruz. Maddi imkansızlık içinde olan çocuklarımızın da eğlence ve sanat etkinliklerine katılmalarını istiyoruz. Bu yıl bu etkinliğimizi parklarımızda ve geçtiğimiz günlerde hizmete açtığımız KARBEM'de gerçekleştirdik. Çocuklarımız onlar için oluşturduğumuz alanlardan yeterince faydalanmalılar” dedi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı