Ege Haberleri

    Sokak kedilerine sıcak yuva

    Hürriyet Haber
    19.02.2015 - 14:36 | Son Güncelleme:

    İZMİR'de son yılların en soğuk günleri yaşanırken, Bornova Belediyesi'nin yaptığı kedi evlerinin ilki Büyükpark'a yerleştirildi. Aynı anda 16 kedinin rahatça içine girebileceği evlerin, Bornova'nın farklı noktalarına da yerleştirileceği bildirildi.

    Bornova Belediyesi sokak kedilerinin sığınıp korunabileceği 'kedi evleri' projesini hayata geçirdi. İlki Büyükpark'a yerleştirilen Kedi Evi'nde can dostlarının rahatı için herşey düşünüldü. Her birine iki kedinin rahatça sığınabileceği kutular şeklinde planlanan kedi evleri yanyana konularak demir bir profil içinde korunuyor. Hayvanseverlerin yardımları için koruma altına alınan kedi evlerinin iç kısımda kalan bölümlerine mama ve su kapları da konuldu. Kedi Evi'nin düzenli bakımları ve temizlikleri de Bornova Belediyesi ekipleri tarafından yapılıyor.

    Kedi Evi projesinin başlangıçta Büyükpark'ta uygulandığını daha sonra başka bölgelerde de yaygınlaştırılacağını söyleyen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, "Sokak hayvanları özellikle kış aylarında çaresiz kalıyor. Yiyecek sıkıntısı yaşayan hayvanlar soğuklardan da etkileniyor. Kediler de bu durumdan en çok zarar gören hayvanlar arasında yeralıyor. Yaptığımız Kedi Evleri ile bu sevimli dostlarımıza yardım elimizi uzatıyoruz. Tüm Bornovalıların da bu projeye sahip çıkacağına inanıyorum" dedi.

    Etiketler:
    

      EN ÇOK OKUNAN HABERLER

        Sayfa Başı