Ege Haberleri

  Sokak hayvanları artık sahipsiz değil

  Hürriyet Haber
  20.06.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bornova Belediyesi son 15 ayda 2 bin 811 sahipsiz hayvanı kısırlaştırdı. Bunlardan saldırgan mizaçlı olan 750 köpek İzmir Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağına gönderildi. Geriye kalan 2 bin 61 sahipsiz hayvan, doğal ortamlarına bırakıldı.

  2 bin 811 oldu
  5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren, Bornova Belediyesi’nce 5 binin üzerinde sahipsiz hayvan kısırlaştırıldı. Son 15 ayda kısırlaştırılan sahipsiz hayvan sayısı 2 bin 811 oldu. Bunlardan saldırgan mizaçlı olan 750 köpek, İzmir Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağına gönderildi. Geriye kalan 2 bin 61 sahipsiz hayvan, doğal ortamlarına bırakıldı.
  Sahipsiz sokak hayvanlarına Bornova Belediyesi olarak sahip çıktıklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, “Sahipsiz sokak hayvanlarımız ile birlikte yaşamak zorundayız. Onlarında yaşam hakları var ve bize muhtaçlar. Onların yaşamını kolaylaştırmak için bizde elimizden geleni yapmalıyız” dedi.
  Duyarlı olalım
  Sındır, “Yaz aylarında kapılarımızın önlerine koyacağımız bir kap su sıcak havalarda hayvanlarımızın susuz kalmasını engelleyecektir. Belediye olarak biz sahipsiz sokak hayvanlarımızı kısırlaştırıp doğal ortamlarına bırakıyoruz. Saldırgan olanları ise vatandaşlarımıza zarar vermemeleri için barınağa gönderiyoruz. Bütün Bornovalı hemşerilerimizin aynı duyarlılıkla sokak hayvanlarımıza sahip çıkacaklarından eminim” diye konuştu.
  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı