Ege Haberleri

  Şoförlerden eğitime destek

  İZMİR (DHA)
  31.10.2015 - 11:54 | Son Güncelleme:

  Karşıyaka Belediyesi tarafından eğitimde fırsat eşitliği sağlamak adına hayata geçirilen "Karşıyaka’nın Filizleri’ni Geleceğe Hazırlıyoruz - Her Apartman ile Bir Öğrenci Okutuyoruz" projesine Karşıyaka - Bornova minibüs hattı çalışanları da destek verdi.

  Karşıyaka Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek olan "Karşıyaka’nın Filizlerini Geleceğe Hazırlıyoruz - Her Apartman ile Bir Öğrenci Okutuyoruz" projesi, farklı kesimlerin desteğiyle büyümeye devam ediyor. Apartman sakinleriyle başlayan; kısa sürede taksi duraklarından muhtarlara, esnaftan belediye çalışanlarına kadar her kesimin katkısıyla hızla yayılan projenin son destekçileri de dolmuş sürücüleri oldu. Dayanışma örneği sergileyen Karşıyaka - Bornova minibüs hattı çalışanları, Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ı ziyaret ederek, bir üniversiteli gence burs vermek isteklerini söyledi.

  Bu anlamlı desteğin herkese örnek olması gerektiğini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Karşıyaka’nın Filizleri; kısa sürede Türkiye’nin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri haline geldi, önemli ödüllere layık görüldü. Bu projede, belediyemizin organizasyon gücü ve halkımızın dayanışma ruhunu bir araya getirerek, üniversiteli gençlerimizin eğitim yaşamlarına katkı sağlıyoruz. Ekonomik sıkıntılar yüzünden belki de okulu bırakma noktasına gelmiş pek çok çocuğumuzun geleceğini kurtarmasına yardımcı olmak, yarınlara daha güvenle bakabilmek için, her bir destek büyük değer taşıyor. Dolmuş sürücüsü kardeşlerimize de duyarlı davranışları için teşekkür ediyorum, örnek olmasını diliyorum" dedi.

  Karşıyaka - Bornova minibüs hattı çalışanları ise, "Daha aydınlık yarınlar için eğitime her zaman destek veren belediyemizin çalışmalarında bizim de bir katkımız olsun istedik. Böyle önemli bir projenin içinde yer aldığımız için mutluyuz" dedi.

  Projeyle bugüne kadar yaklaşık 250 öğrenciye burs desteği sağlandı. Destekçiler arasında apartman sakinlerinin yanı sıra; taksi durakları, esnaf, meslek odaları, dernekler, belediye çalışanları, muhtarlar gibi farklı kesimler de yer aldı. Üniversitelilere 10 aylık eğitim dönemi boyunca, ayda 300 lira burs desteği sağlanan proje, her geçen gün daha fazla gencin eğitim yaşamına ışık olmaya devam ediyor.

   

  Etiketler: şoför

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı