Ege Haberleri

  Siz düşünün giydirelim

  İlker KILIÇASLAN / MANİSA, (DHA)
  28.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Manisa İsmet İnönü Kız Teknik ve Meslek Lisesi Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü öğrencileri, kadınların düşüncelerindeki giysileri hayata geçirecek ve gelir sağlayacak.

  MANİSA İsmet İnönü Kız Teknik ve Meslek Lisesi Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü öğrencileri, kadınların düşüncelerindeki giysileri hayata geçirmeyi hedefliyor.

  Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü Şefi Serpil Karakaya, 103 öğrencinin  derslerinin yanısıra dışarıdan sipariş aldığını dile getirdi. Özellikle kurum ve kuruluşlardan forma, öğrenci cüppeleri gibi siparişler aldıklarını söyleyen Karakaya, şimdi de hem öğrencilerin yeteneklerini canlandırmak, hem de cüzi bir gelir elde etmesini sağlamak amacıyla “Siz düşünün, giydirelim” adı altında bir çalışma başlattıklarını belirtti. Öğrencilerin özellikle özel günlerde abiye, nişanlık, bindallı gibi giysiler diktiklerini belirten Karakaya, “Öğrencilerimiz bir taraftan derslerini yaparken, bir taraftan da dışarıdan aldıkları siparişlerle hünerlerini göstermiş oluyor. Yeni başlatılan çalışmamızla, Manisalı bayanların giysi konusundaki hayallerini gerçeğe dönüştürmek istiyoruz. Manisalı bayanlarımız düşünlerini öğrencilerimize aktaracaklar, öğrencilerimiz bu hayallerini çizecek ve dikecekler” dedi.
  Geçen yıllarda Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin ameliyat kıyafetlerini diktiklerini söyleyen Karakaya, bundan sonra da kurum ve kuruluşlardan gelecek her türlü siparişi karşılamaya hazır olduklarını belirtti.
  Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü öğretmenleri Nuran Ilgıner, Bedriye Vurgun, Emine Kaynak ve Ağar Rengin Uslu ile, öğrencileri geleceğin en iyi modacısı yapmak için gayret gösterdiklerini söyleyen Karakaya, 103 öğrencinin farklı kreasyonlar ortaya koyduğunu söyledi.

  SORUN İŞSİZLİK

  Öğrencilerin yaşadıkları en önemli sıkıntının mezun olduktan sonra iş bulamaması olduğunu ifade eden Karakaya, “Tekstil sektöründe yaşanan durgunluk ve özellikle Manisa’da tekstil firmalarının fazla olmayışı iş bulma konusunda sıkıntı yaratıyor. Biz okul olarak bize gelen siparişleri karşılayabilmek amacıyla mezun olan öğrencilerimizin bazılarını çağırıp, döner sermayeden saat başına ücret ödeyerek gelir elde etmelerini sağlıyoruz” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı