GeriEge Siyasi partilerden teröre ortak kınama
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Siyasi partilerden teröre ortak kınama

Denizli’de 10 siyasi partinin il başkanı bir araya gelerek, valilik önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk koydu, saygı duruşunda bulunarak terörü kınadı. İl başkanları DTP’yi davet etmediklerini de açıkladı.

DENİZLİ’de AKP İl Başkanı Bilal Uçar, CHP İl Başkanı Ali Kavak, MHP İl Başkanı Ferudun Ünal, DSP İl Başkanı Özkan Fidan, ANAP İl Başkanı Aykut Yıldırım, Demokrat Parti İl Başkanı Zafer Bakırsoy, DYP İl Başkanı Bedir Yavuz, Halkın Yükselişi Partisi İl Başkanı Murat Yatağanbaba, İşçi Partisi İl Başkanı Mustafa Güleç ve Saadet Partisi İl Başkanı Raşit Karakılıç, Atatürk Anıtı önünde saygı duruşunda bulunarak, teröre karşı birlik ve beraberlik mesajı verdi. İl başkanları, PKK’yı terör örgütü olarak tanımadığı gerekçesiyle Demokratik Toplum Partisi’ni davet etmediklerini, Büyük Birlik Partisi’ni ise aramayı unuttuklarını söyledi.

Asla yılmayacağız

Başkanlar adına açıklama yapan Kavak, "Millet olarak birlik ve bütünlük içerisinde olduğumuzu, menfur saldırılara karşı kararlı duruşumuzu göstermek adına, ulusal dayanışma içinde olduğumuzu milletimize bir kez daha kanıtlamak adına, hain terörü şiddetle kanıyoruz. Asla yılmadan, yılgın olmadan, ulusal dayanışmamızı tüm dünyaya göstermeye devam edeceğiz. Halkın ve devletin bir bütün olduğunu siyasi partiler olarak hep bir ağızdan haykırıyoruz" dedi.

Siyasi partilerin il başkanları açıklamalarından sonra Denizli Valisi Yavuz Erkmen’i ziyaret etti. Erkmen, başkanları kapıda karşıladı, "Siyasi partilerin hassasiyeti ve kararlılığı çok önemli. İl başkanlarımızı kutluyorum. Siyasi partilerde farklı görüşler olabilir. Bu da demokrasinin gereğidir ve doğaldır. Ortak noktamız ülkemizin bölünmez bütünlüğünü korumak ve bayrağımızın hür olarak bu topraklar üzerinde dalgalanmasıdır. Bunlar bizim vazgeçilmez özelliğimizdir. İl başkanlarına teşekkür ediyorum" diye konuştu.

NE DEDİLER

Æ AKP İl Başkanı Bilal Uçar; "Siyasi parti il başkanlarının bir araya gelerek teröre karşı ortak tepki göstermesi çok anlamlı. Umarım bu davranış biçimi yurt geneline yayılır, kimse terörü siyasete alet etmez. Teröre karşı, ülkemizin birlik ve düzenini bozdurmama adına tek yumruk olduğumuzu dosta düşmana deklare ediyoruz. Cumhuriyeti kuran irade, terörü de yok edecektir."

Æ MHP İl Başkanı Ferudun Ünal;"Terörün hakkından bu halk gelir. Yeter ki, Türkiye’nin ve Türk halkının çıkarları ön planda tutulsun. Bu işin siyaseti yok. Sorun hepimizin sorunu. Bu sorunu da bu halk devletiyle el ele verip çözecektir."

Æ DSP İl Başkanı Özkan Fidan; "Bundan sonra terör daha farklı yorumlanıp, bu halktan daha farklı tepkiler olacaktır. Hiç tartışılmayanlar tartışılmaya başladı. Aktütün baskını bir milattır. Bundan sonra tepkiler ve terörü yorumlama çok farklı olacaktır."

Æ DP İl Başkanı Zafer Bakırsoy; "Hiç kimse Türk’ün gücünü sınamaya kalkmasın. Bunu yapanlar içte ve dışta derslerini alacaktır."

Æ İP İl Başkanı Mustafa Güleç; "Terörün arkasında ABD vardır, PKK gücünü ondan almaktadır. Türkiye, ABD’nin dediklerini yapmazsa terörü yener. ABD’ye iç işlerimize karışma, Türkiye’yi böldürtmeyiz diye açıkça söylememiz gerekiyor."

Æ HYP İl Başkanı Murat Yatağanbaba; "Türkiye coğrafyası bir ele benzer. Bir eldeki parmaklardan biri Türk, biri Kürt, biri Çerkez, biri laz, biri de diğer etnik kökenlerdir. Bu el tek yumruk haline gelirse sorunlar biter. Biz siyasi partilerin il başkanları olarak tek yumruk haline geldik, milletimiz de gelecektir. Yumruk Türk milletini ifade etmektedir" dedi.
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle