Ege Haberleri

  Siyasetten sahnelere

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  30.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kapatılan Refah Partisi’nin çember sakallı milletvekili, İzmir İl Genel Meclisi’nin eski Başkanı AKP’li İsmail Yılmaz, Balçova Termal Tesisleri’nde sahneye çıkıyor.

  KAPATILAN Refah Partisi’nin çember sakallı milletvekili, İzmir İl Genel Meclisi’nin eski Başkanı AKP’li İsmail Yılmaz, Balçova Termal Tesisleri’nde sahneye çıkıyor. Her perşembe saat 15.00- 18.00 arası çoğunluğu turistlerden oluşan dinleyicilere, Türk sanat müziği ve Türk halk müziği söyleyen Yılmaz, istek şarkıları da seslendiriyor.
  İmam hatip lisesine gitti
  İzmir’in Bayındır İlçesi’nde, geçimini pazarcılıktan sağlayan muhafazakar bir ailenin beş çocuğundan en büyüğü olan İsmail Yılmaz, öğretmeninin “Okul birincisisin, daha iyi okullara gidebilirsin” sözüne rağmen babasının istediği ile Tekirdağ İmam Hatip Lisesi’ne gitti. Atletizm, voleybol, güreş, masa tenisi ve futbolun yanı sıra tiyatroyla da ilginen Yılmaz, Milli Selamet Partisi Gençlik Kolları’yla o dönemde tanıştı. Sakarya’da makina mühendisliği okurken aynı zamanda Milli Türk Talebe Birliği’nin akıncılarındandı. Devlet Su İşleri’nde sekiz yıl çalıştı. Aktif siyaset yapmasını engellediği için memuriyetten istifa edip, 1990 yılında İzmir’de sürücü kursu açtı. Aynı yıl Refah Partisi’ne üye oldu ve iki yıl içinde İl Başkanlığı koltuğuna oturdu. 1995 yılında RP’den İzmir milletvekili seçilerek, meclise gitti. RP’nin kapatılmasıyla kurulan Fazilet Partisi’nde sade üye olarak görev aldı. Kuruluşuyla AKP’ye geçti, İl Genel Meclisi Başkanı seçildi. Yerel seçimde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı oldu. Aday gösterilmeyince aktif siyasetten çekildi.
  Her perşembe çıkıyor
  RP yıllarının çember sakallı, renkli takım elbiseli, içe dönük, tutucu siyasetçisi İl Genel Meclisi Başkanı olduğu dönemde kendini değiştirdi. Bir dönem çene sakal da bırakan, marka kıyafetler giyen Yılmaz’ın eski halinden eser kalmadı. Yılmaz bir zamanlar İl Genel Meclisi Başkanı olarak yöneticisi olduğu İzmir Valiliği’ne ait Balçova Termal Tesisleri’nin restoranında sahne alıyor. Siyasetten sahnelere çekilen Yılmaz, yerel seçimden bu yana her perşembe saat 15.00- 18.00 arasında çoğunluğunu Norveçli turistlerin oluşturduğu topluluğa şarkı söylüyor.

  Sanat müziği söylüyor

  Nevzat Tanır’ın piyanosu eşliğinde Türk sanat müziği ve Türk halk müziği eserlerinin yanı sıra dinleyiciden gelen popüler şarkı isteklerini de geri çevirmeyen Yılmaz, şarkı söylemenin siyasetten daha keyifli olduğunu belirterek, şöyle konuştu:
  “Bunu hobi amaçlı yapıyorum. Para kazanırsam, bu kadar zevk almam. Özellikle kışın dinleyici grubu 150 kişiyi buluyor. Bunların çoğunluğu kadın. Sesimi beğeniyorlar, sadece beni dinlemek için gelenler bile var. Şarkı istiyorlar. Repertuvarım geniş olduğu için sıkıntı çekmiyorum. Popüler şarkıları da ezberliyorum. Mikrofonsuz çıplak sesle söylüyorum. Bu çok büyük bir keyif, siyasetle kıyaslayamam bile.”
  Yılmaz, seslendirdiği “Hatırla Sevgili”, “Ben seni ellerin olasın diye mi sevdim”, “Ayva çiçek açmış”, “Sarı gelin”, “Gesi bağları”, “Dağlar dağlar”, “Anlamazdın”, “Eyy! 15’li 15’li” şarkıları dinleyicilerden büyük alkış aldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı