Ege Haberleri

  Siyasetçiler öpüşüyor kucaklaşıyor

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  06.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Uzmanlar domuz gribine karşı uyarıyor: Temastan kaçının, elleri sık sık yıkayın, kalabalıklara girmeyin.

  DOMUZ gribi salg ını sonrası uzmanlar, ‘temastan kaçının’, ‘elleri sık sık yıkayın’, ‘kalabalıklara girmeyin’ uyarılarında bulunurken, insanlarla sürekli temas içinde olan siyasetçiler, tokalaşmak, kucaklaşmak ve öpmek isteyenleri reddedemiyor. İzmir’de vatandaşa ‘hayır’ diyemeyen il başkanları, salgından korunmak için vitamin yüklemesi yapıyor. Kimi meyve kimi maydanoz, soğan ve sarmısak tüketimini artırırken, çoğu temizlikte sabunu tercih ediyor.

  KABAK: TOKALAŞ KUCAKLAŞ ÖPME

  Ömür Kabak (AKP): Kültürel özelliklerimiz gereği tokalaşmak ve kucaklaşmak güzel ama öpüşmeye karşıyım. Erkeklerin öpüşmesi hoş olmuyor. Sabahtan gece yarısına kadar partide mesai yapıyorum. İnsan teması çok yoğun. Sürekli kalabalıklar içindeyim. Ellerimi sık sık sabunla yıkıyorum. Vitamini ilaç olarak almıyorum, sebze ve meyveyi bol yiyorum.

  MASADA SÜREKLİ ISLAK MENDİL

  Rıfat Nalbantoğlu (CHP):  Partili arkadaşlarımı ve kendimi korumak adına tokalaşmamaya çaba gösteriyorum. Masamın üzerinde sürekli ıslak mendil bulundurup, sık sık ellerimi siliyorum. Domuz gribi için de yıllardır düzenli olarak aldığım vitaminlere devam ediyorum.

  GÜNDE 10 VİTAMİN

  Müsavat Dervişoğlu (MHP):  İzmir’in tüm ilçelerini geziyorum, günde yüzlerce kişiyle sarılıp, öpüşüyorum. Buna engel olmak mümkün değil. İnsanlar boynuma atlıyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için günde 10 tane vitamin içiyorum, arı sütü, polen alıyorum. Vitaminler en büyük koruyucu.

  CEPTE KÜÇÜK OTEL SABUNU

  Fatih Dalan (DP) :
  Siyasetçiler temastan kaçınamaz. Benim görevim, partimi halkla bütünleştirmek. Bu nedenle tokalaşıyorum, öpüp, kucaklaşıyorum. Hijyen olarak da cebimde sürekli küçük otel sabunlarından bulunduruyorum ve sık sık yıkıyorum. Yediklerime dikkat ediyorum, vitamin takviyesi almıyorum.

  OTOBÜSE BİNMEM SİNEMAYA GİTMEM

  Rıfat Mutlu (DSP):
  Doktor ve siyasetçi olduğum için insan temasından kaçmam mümkün değil. sık sık el jeli kullanıyorum, odamı havalandırıyorum. Vitamini doğal yoldan meyve ve sebze tüketerek alıyorum, bol su içiyorum. Toplu taşım araçlarına binmiyorum, sinemaya gitmiyorum. Bu alanlardan uzak duruyorum.

  KILIÇ: MAYDANOZ SOĞAN, SARMISAK

  Şerafettin Kılıç (SP):
  Domuz gribinin aniden çıkıp hızla yayılmasını manidar buluyorum. Özel önlem almıyorum. Zaten namaz kılmak için günde beş kez abdest alırken ellerimi yıkıyorum. Maydanoz, soğan ve sarmısağı bol tüketiyorum.  Yiyeceklerde sebzelere ağırlık veriyorum. Kendimi koruyorum.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı