Ege Haberleri

  Sinema festivali yeniden

  İZMİR, (DHA)
  30.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TARİHSEL geçmişi, kültürel mozaiği ve farklı kültürleri bir arada barındıran yapısıyla bilinen İzmir, sinema dünyasını yeniden ağırlayacak.

  Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, Uluslararası İzmir Film Festivali’nin, 21-28 Nisan tarihleri arasında düzenleneceğini söyledi. 1989-2000 yılları arasında “Uluslararası İzmir Film Festivali” olarak gerçekleştirilen etkinlik, Başbakanlık Tanıtma Fonu, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Kalkınma Ajansı desteği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğiyle 11 yıl sonra yeniden hayat bulacak.

  Güçlü bir destekle ve deneyimli bir ekiple yola çıktıklarını belirten Prof. Dr. Mehmet Füzün, festivalin uluslararası ve ulusal çaptaki filmleri, sinema sanatçılarını İzmir halkıyla buluşturmayı, gelişen sinema sektörüne genç yetenekleri kazandırmayı, perdelere yansıyamayan eserlerini izleyiciye ulaştırmayı amaçladığını kaydetti. Prof. Dr. Füzün, Uluslararası İzmir Film Festivali’nin sadece İzmir’e değil, Ege Bölgesi’ne, Türkiye’ye ve dünyaya hitap edeceğini, böylelikle EXPO 2020’ye de hazırlanan güzel İzmir’i bir kültür odağı haline getirmeyi hedeflediğini vurguladı. Festivale ilişkin bilgi ve başvuru formlarına www.izmirfilmfest.com adresinden ulaşılabileceği bildirildi.

   

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı