Ege Haberleri

  Şimşek'ten Kurtuluş yemini

  Oğuzhan BOYSAN / İZMİR, (DHA)
  30.04.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Son 180 dakika öncesi dümene geçen Ertürk, “Büyük konuşmayı sevmem, ama ligde kalacağımızı garanti ediyorum” dedi.

  İZMİR’in 87 yıllık köklü kulübü İzmirspor tarihinde ilk kez amatör kümeye düşme tehlikesi yaşarken, teknik patron Muzaffer Abadan’ın Menemen Bld yenilgisinden sonra görevden ayrılması üzerine son 180 dakikada dümene geçen eski kaptanlardan Hasip Ertürk camiaya kurtuluş sözü verdi. “Amerika’yı yeniden keşfetmeye gelmedim” diyen Ertürk işlerinin kolay olmadığını, içinde bulundukları tablonun ciddiyetini çok iyi bildiğini belirterek, “İzmirspor’un 3. Lig’de kalacağı konusunda öğrencilerimle birlikte söz veriyoruz” dedi.
  ÇOK ÜZÜLÜYORUM
  Kurtuluşlarını ilan etmek için Ispartaspor ve Nazilli Bld (D) maçlarının kazanmalarının yetmeyeceğini, kendileriyle aynı puana sahip Tekirova Bld’nin de Altınordu veya Muğla’ya puan kaptırması gerektiğini hatırlatan Ertürk, “Yükümüz gerçekten çok ağır. Formasını giydiğim, kaptanlık bandını taktığım İzmirspor’un bu durumda olması beni gerçekten çok üzüyor. (Gel takımın başına geç) dedikleri zaman hiç tereddüt etmedim. Camianın takıma yeterince sahip çıkmaması yüzünden bu günlere gelindi. Ligde kalarak İzmirspor’un beyaz bir sayfa açmasına da fırsat tanıyacağız” diye konuştu.
  BİLETLER 5 TL VE 4 TL
  Sadece İzmirsporluları değil, bütün İzmirlileri pazar günü Buca İlçe Stadı’nda Ispartaspor’la oynayacakları maça davet eden Ertürk şunları söyledi: “İzmirspor, İzmir’in ismini taşıyan bir kulüp. Sadece bu yüzden bile desteği hak ediyor. Hiçbir konuda büyük konuşmayı sevmem, ama İzmirspor’un ligde kalacağını garanti ediyorum.” Kritik karşılaşmayı İzmirsporlular 5, Ispartalılar ise 4 TL ödeyerek izleyecek. Şimşek’te Kaptan Olcay Çınar’ın dizinde sorun var. Olcay gibi Mustafa Kademli’nin de durumu maç saatinde netlik kazanacak.

  TRİBÜN DESTEĞİ İSTEDİLER

  GEÇEN hafta Menemen deplasmanında 4-0 yenik duruma düşmesine rağmen pes etmeyip skoru 4-3’e getirmeyi başaran İzmirsporlu futbolcular, Ispartaspor ve Nazillli Bld (D) maçlarını kazanıp düze çıkacaklarını ifade etti. Düşme potasında bulunmalarına ve yaşadıkları bütün olumsuzluklara rağmen futbolcuların motivasyonunun üst seviyede olduğunu belirten Kaptan Olcay Çınar, “Bize güvenenlerin yüzünü kara çıkartmayacağız. İzmirspor yeniden eski günlerine dönecek” diye konuştu. Taraftarları tribüne davet eden futbolcular, 90 dakika boyunca güçlü destek istedi.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı