Ege Haberleri

  Silahlı gösteri başkanı yaktı

  Hürriyet Haber
  19.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ANAP İl Başkanı Tahsin Toygar, Balçova İlçe Başkanı Mehmet Demirtaş'ın silahlı şovunun affedilemeyeceğini ve Disiplin Kurulu'na sevkedileceğini belirtti, ‘‘Hiçbir ilçe başkanı bu şekilde davranamaz’’ dedi.

  MÜMTAZ Karaaslan başkanlığında yeni bir yönetim kurulu listesi hazırlandığını da hatırlatan Toygar, Demirtaş ile yaptığı ilk görüşmede bu davranışının nedeni hakkında tatminkar bir yanıt alamadığını ifade etti.

  Demirtaş’a ihraç yolu

  ANAP Balçova İlçe Başkanı Mehmet Demirtaş'ın silahlı gösterisi başını yaktı. İl Başkanı Tahsin Toygar, Demirtaş'ın Disiplin Kurulu'na sevkedileceğini belirtirken, bu davranışının doğal karşılanmasının mümkün olmadığını söyledi.

  BALÇOVA Ata Caddesi'nde İlçe Başkanlığı binasından taşıma ruhsatı olmayan Baretta marka 7.65 çapındaki silahıyla ateş eden Demirtaş, polisin olay yerine gelmesi üzerine yakalandı. Sorgusu yapılan Demirtaş, serbest kalırken, olaya ANAP il yönetimi elkoydu.

  AYLAR önce istifa ettirilen, ancak yerine atama yapılmadığı için görevini sürdüren Demirtaş'ın Disiplin Kurulu'na ihraç istemiyle gönderileceğini belirten İl Başkanı, ‘‘Hiçbir ilçe başkanı bu şekilde davranamaz. Siyasi partiler kişilerin malı değil. 100 binlerce oy veren insanı temsil ediyorlar’’ diye konuştu.

  BALÇOVA'da Mümtaz Karaaslan başkanlığında yeni bir Yönetim Kurulu listesi hazırlandığını da hatırlatan Toygar, Mehmet Demirtaş ile yaptığı ilk görüşmede bu davranışının nedeni hakkında tatminkar bir yanıt alamadığını da ifade etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı