Ege Haberleri

  Silah verin oğlumun dört ay askerliğini tamamlayayım

  Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)
  08.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Denizli Valisi Yavuz Erkmen, Aktütün Karakolu’na yapılan hain saldırıda şehit düşen Piyade Onbaşı Halil İbrahim Arılık’ın (21) Beyağaç’ın Kapuz Köyü’nde oturan ailesini ziyaret ederek başsağlığı dileklerini iletti.

  Duygusal anların yaşandığı ziyarette şehidin annesi Elif Ayşe Arılık, Vali Erkmen’e sarılarak, "Asla gözyaşı dökmeyeceğim, ağlamayacağım. Ağlayıp, düşmanlarımı sevindirmeyeceğim. Silah verin, askeri elbise giydirin, şehit olsun diye doğurduğum oğlumun kalan dört aylık askerliğini tamamlayayım" dedi. Şehidin ağabeyi Muhammet Arılık, Vali Erkmen ve beraberindekileri kardeşinin fotoğrafıyla karşıladı. Vali Erkmen, şehidin babası Duran ve annesi Elif Ayşe Arılık’a sarılıp, "Vatanı korumanın bedeli var. Bu bedeli de şehit ve gazi vererek ödüyoruz. Şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetleri de bizim için en önemli değerlerdir. Devlet olarak her zaman yanlarında olacağız. Birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışan güçler bunda asla başarılı olamayacak" diye konuştu.

  Acısına katlanacağız

  "Vatan sağolsun" diyen baba Duran Arılık ise, evlatlarını bu günler için yetiştirdiğini söyledi. Oğluyla gurur duyduğunu ifade eden baba Arılık, "Kendisiyle en son bayramın ikinci günü telefonda görüştük. Cep telefonundan eli bağrında bir fotoğrafını gönderdi. Neden böyle bir fotoğraf çektirdiğini sordum. ’Garibin dağ başında kimi var’ diye cevap verdi. Onu teselli ettim, vatan görevini layıkıyla yapmasını öğütledim. Oğlumuzu kaybettiğimiz için elbette üzgünüz ama bu vatanın bölünmez bütünlüğü adına acısına katlanmak zorundayız" dedi. Dede Halil İbrahim Arılık (75) da torununun şehit olduğu haberini alınca, köy mezarlığı yanındaki 6 dönümlük arazisini şehitlik için bağışladığını söyledi. Dede Arılık, bağışladığı araziye ilk olarak şehit torununu defnettiklerini belirterek, Vali Erkmen’den çevre düzenlemesi için destek istedi. Bu arada Kapuz köylüleri de Vali Erkmen’den köylerinin ismini taşıyan ilköğretim okuluna ve inşaatı devam eden camilerine şehidin adının verilmesini talep ettiler. Vali Erkmen, köylülerin bu talebini değerlendirip, en kısa zamanda gereğini yapacaklarını belirtti. Öte yandan Kapuz Köyü’nde şehidin evinin bulunduğu sokağa dev Türk bayrağı ve "Şehitler ölmez vatan bölünmez" yazılı pankartlar asıldı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı