Ege Haberleri

  "Şikayeti olan beni arasın"

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  23.09.2013 - 01:46 | Son Güncelleme:

  İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, partisinin ilçe başkanlarını Asansör Restoran’da ağırladı.

  Portakal suyu ve sandviç ikram edilen toplantıya Bornova, Narlıdere, Güzelbahçe, Kınık, Bergama, Çiğli, Konak, Bayraklı, Ödemiş, Aliağa, Karşıyaka, Menemen, Balçova, Kemalpaşa, Dikili, Torbalı, Selçuk, Bayındır, Beydağ, Tire, Urla, Menderes, Karabağlar ilçe başkanları katıldı. Yedi ilçe başkanı ise mazeret bildirdi.

  Bürokratlara dokunmayın
  Basına kapalı gerçekleştirilen buluşmada ilçe başkanları tek tek söz alarak, sıkıntıları dile getirdi. Kırsaldaki ilçeler köy yollarının yapılmasını isterken, metropoldekiler su kesintisinden, altyapı sorunlarından, açılan çukurların kapatılmamasından yakındı. Tüm sorunları tek tek dinleyen Başkan Kocaoğlu, bürokratlara ulaşamamaktan yakınan ilçe başkanlarına, “Onlara dokunmayın, tüm sorumluluk benim. Onları şikayet etmeyin. Hepsi dürüst, namuslu ve iyi insanlar. Bir şikayetiniz varsa bana gelin, ben onlara talimat veririm. Seçim öncesi birbirimize kenetlenelim, hizmetlerimizi anlatalım. Dışa dönük çalışmalar yapalım” dedi.
  Kocaoğlu, bazı ilçe başkanlarının yeniden aday olup olmayacağını sorması üzerine “Arkadaşlarımız aday oldu. Ben de potansiyel adaylar arasında yer alıyorum. Önümüzdeki günlerde gerekli açıklamayı yapacağım” karşılığını verdi.

  Gammazlama yok

  Geçen hafta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek, “Kocaoğlu’na mecbur değilsiniz” dedikleri öne sürülen sekiz ilçe başkanı arasında yer alan CHP Karabağlar İlçe Başkanı Polat Manduz, “O ziyarette gammazlama yok. Kimseyi gammazlamadık. Eğer eleştireceksek o kişinin yüzüne söyleriz. Bugüne kadar 13 kez genel başkanı ziyaret ettik. Ama bir kaşık suda fırtına koparıldı” dedi. Kocaoğlu da bu konunun bir daha gündeme getirilmemesini istedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı