Ege Haberleri

  Sigorta sektörü yol haritasını belirledi

  Hürriyet Haber
  23.09.2014 - 01:17 | Son Güncelleme:

  EGE Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı Ender Yorgancılar, TOBB Sigorta Eksperleri İcra Komitesi'nin Sigorta Eksperliği Yönetmeliğinin yenilenmesi konusunda hazırlıklara başladığını belirtti.  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sigorta Eksperleri İstişare Toplantısı, Ege Bölgesi Sanayi Odası ev sahipliğinde toplandı. Temmuz ayında ilki Ankara'da gerçekleşen ve sektörün geleceğe ilişkin yol haritasının belirlenmesinin amaçlandığı toplantıya Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Dr. Ahmet Genç, Genel Müdür Yardımcısı Murat Kayacı, TOBB Sigorta Eksperleri İcra Komitesi (SEİK) Başkanı Yalçın Kaya, TOBB SEİK üyeleri, mesleğe ilişkin sivil toplum kuruluşlarının üst düzey yönetici ve temsilcileri katıldı. Toplantının açılışında konuşan EBSO Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Yorgancılar, Temmuz ayı içerisinde Ankara'da ilki düzenlenen istişare toplantısında sigorta eksperliği mesleğinin güçlü, zayıf yönlerini, fırsatları ve tehditlerini ele alan swot analizi çalışmalarını yaparak mesleğe ilişkin önerileri kayda geçirdiklerini hatırlattı.
  Yorgancılar, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) tarafından Ağır Hasarlı Araç işlem sürecine ilişkin yürüttüğü çalışma hakkında da bilgi vererek, "Bu çalışma ile Dünya ülkeleri, Avrupa Birliği ülkeleri ile ülkemizdeki eksperlik uygulamaları da araştırılmaktadır. Ekim ayında yayınlanacak rapor ile ülkemiz sigorta eksperliğine önemli bir kaynak sağlanacak ve mesleğe ilişkin stratejiler geliştirilecektir. Burada yapılan çalışmanın sonuçlarını da TEPAV'ın araştırmacıları ile paylaşacağız. İcra Komitemiz Sigorta Eksperliği Yönetmeliğinin yenilenmesi konusunda hazırlıklara başladı" dedi.
  Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Dr. Ahmet Genç ise sektör temsilcilerinin biraraya geldiği toplantıda gündeme gelen konuların, sektörün geleceğinin belirlenmesindeki önemine değindi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı