Ege Haberleri

  Showrooma sınır

  Hürriyet Haber
  20.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR'de oto galerilerinin şehir dışına taşınmasının ardından showroom ruhsatlarına da sınırlama getirilecek. Mevcut showroomların hakkı korunurken, bundan sonra verilecek ruhsatlar için özel koşullar oluşturuldu.

  SHOWROOM ruhsatı alacaklar için özel dükkan koşulları belirlendi. Buna göre dükkanlar 400 metre genişliğinde ve 4 metre yüksekliğinde olacak. Her ilçeye belirli sayıda ruhsat hakkı verilirken, Konak Belediyesi yeni uygulamayla dört ruhsat verecek.

  RUHSAT almak isteyenlerin ellerini çabuk tutması gerektiğini belirten Konak Belediye Başkanı Erdal İzgi, ‘‘Bizim sınırlarımız içinde 11 showroom var. Bundan sonra sadece dört tane ruhsat vereceğiz. Koşullar yerine getirilse bile beşinci kişiye ruhsat verilmeyecek’’ diye konuştu.

  ULAŞTIRMA Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından imzada bekleyen kararı Konak ve Gaziemir Belediyeleri kabul etti. Diğer ilçe belediyeler ise dükkan sınırlamalarının düşürülmesini isteyerek 200 metre genişlik ve 3.5 metre yükseklik sınırı getirlemesini istedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı