Ege Haberleri

  Sezon erken başladı

  Eray ARPAŞİN
  13.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Çeşme’nin beş yıldızlı otellerinden Altınyunus, sezona hızlı bir giriş yaparken Mayıs ayından itibaren yüzde 80’lik doluluk oranına ulaştı.

   

  ÇEŞME turizminin amiral gemilerinden Altınyunus Otel, yenilenen yüzü ve hizmeti ile Mayıs ayından bu yana yoğun günler yaşıyor. Genel Müdür Tayfun Başkurt, şimdiden yüzde 80 doluluk oranı yakaladıklarını belirterek, “Turizm hareketlendi. Kış sezonu boyunca gerek Türkiye içinde gerek uluslararası platformda yaptığımız tanıtımın karşılığını erken aldık. Almanya Hollanda, Rusya, Bulgaristan, Romanya yeni yaptığımız anlaşma ile İtalya’dan misafirlerimiz geliyor” dedi.

  Herşey dahil sistemi

  Çeşme’de sezonun İstanbullular ile birlikte 60 günde sınırlı kalacağını belirten Başkurt, uzun vadeli turizm sezonu beklentilerinin karşılığını uluslararası pazardan alınacağının ispatı gösterdi. Yabancı müşterilerin herşey dahil sistemi benimsediğini ifade eden Başkurt, “Bizim otelimizde herşey dahil de var, yarım pansiyon da var. Kalite standartlarımızı her şey dahil diye düşürmüyoruz. Aynı hizmeti veriyoruz. Müşterilerimizin taleplerini yarım pansiyonda verdiğimiz kalite standardında karşılıyoruz. Böylece her şey dahil sistemi geçerli olup yurtdışında bulunan büyük pazardan Çeşme’ye müşteri çekmemizi sağlıyor” dedi.


  RAMAZAN DAHA RAHAT

  Yaz sezonunun tam ortasında Ramazan ayının başlayacağını belirten Altınyunus Otel’in Genel Müdürü Tayfun Başkurt, “Ramazan’da otelimizin daha konforlu ve huzurlu olduğunu düşünüyoruz. Oruç tutanlar için iftar sofrasından sahur
  sofrasına kadar her şey en ince ayrıntısına kadar düşünüldü. Ramazan eğlenceleri de başlıyor. Konuklara sadece oruç tutmak ve Ramazan’ı keyifli geçirmek kalıyor. Oruç tutarken, deniz kenarında bir kitap okumak ya da iftar sonrası Ramazan eğlenceleri müşterilerimizi rahatlatacak” dedi.

  ERKEN REZERVASYON

  Yurtdışından gelen müşterilerinin erken rezervasyon ile çok avantajlı olduğunu belirten Başkurt, “Artık Türkiye’de de yurtdışında olduğu gibi erken rezervasyon mantığı yerleşti. Erken rezervasyon ile hem daha uygun fiyatlara kalınırken, hem de plan ve programa göre hareket etme şansı doğuyor. Biz otelciler için de erken rezervasyon önemli. Çünkü gelen talepler doğrultusunda planımızı yapıp sistemimizi kuruyoruz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı