Ege Haberleri

  Sergilerden

  Hürriyet Haber
  11.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Evler ve kapılar

  RESİM sanatçısı Hanife Kacar, 7. kişisel resim sergisini TCDD Sergi Salonu'nda açtı. Resimle ilgili herhangi bir eğitim almamasına rağmen 20 yıldan bu yana ev, kapı, ağaç ve yol konularını tuvaline aktaran sanatçı, çalışmalarında yağlıboya ve pastel kullanıyor. 45 eserini 19 Aralık'a kadar beğeniye sunan Kaçar, ‘‘Kendimi bildim bileli resime tutkuluyum. Sanatseverler, eserlerimde evleri ve kapıları benim gözümden görür’’ diyor.

  Suluboya ustaları

  ART Shop Sanat Galerisi, suluboya resimlerin ustası Enis Aktaş, Hakan Esmer ve Semih Kaplan'ın eserlerine ev sahipliği yapıyor. 1982'de Ankara Gazi Yüksek Öğretmen Okulu Resim Bölümü'nden mezun olan Enis Aktaş, karma sergilere katıldı, Eskişehir'de eğitimciliğiyle sanatsal çalışmalarını bir arada yürütüyor. Esmer ise Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak çalışıyor. Suluboya resimleri sevenler, 6 Ocak'a kadar sergiyi gezebilecek.

  Atmaca’dan 41. kez

  SELÇUK Yaşar Sanat Galerisi'nde, Cavit Atmaca'nın resimleri sergileniyor. Sanatçının 41'nci kişisel sergi açılışına İzmirli sanatçı ve sanatsever katıldı. Devlet, Türkiye Ressamlar Cemiyeti, yurt içi ve dışında çeşitli grupların sergilerinde yer alan sanatçı, 7 ödül kazandı. 1976- 81 arasında Buca Eğitim Fakültesi'ndeki akademik çalışmalarını kendi atölyesinde devam ettiren Atmaca'nın sergisi 26 Aralık'a kadar gezilebilecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı