Ege Haberleri

  Şenlik tam gaz

  Ender TÜRKKAN - Ali GÜNDOĞAN / MARMARİS,(DHA)
  18.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Marmaris Belediyesi’nin düzenlediği, "Denizcilik ve Bahar Festivali" ilçeye renk getirdi. Önceki gün başlayan ve dört gün sürecek festival kapsamında paneller, partiler, çeşitli yarışmalar düzenlendi, sergiler açıldı, 10 ülkeden 450 dansçı gösteriler yaptı.

  Festival, otellerdeki dolululuk oranının yüzde 60’a, hava sıcaklığının ise gölgede 32’ye ulaştığı ilçedeki güzel havanın tadını havuz başlarında, plajlarda çıkaran turistlerin tatiline renk kattı. Festivalin ilk günü plaj futbolu, yüzme yarışları yapıldı, sporcular birbirleriyle kıyasıya yarıştı. Tramplen milli takımının gösterileri büyük alkış aldı.

  Su topu çılgınlığı

  Türkiye’de ilk kez denendiği belirtilen "Waterball" (Su topu) diye adlandırılan, çapları iki ile altı metre arasında değişen şişme toplar, büyük ilgiyle karşılaştı. Denize bırakılan topların içine giren yerli-yabancı turistler, ayakta kalmakta zorlandı, izleyenlere ise zevkli dakikalar yaşattı. İçine girip heyecan yaşamak isteyen yerli ve yabancı turistlerin kuyruk oluşturduğu topları, İtalya’dan tanesi ortalama bin 200 dolara ithal ettiklerini belirten, "Junior Max" adlı firmanın sahibi Ayla Akar, "Şimdilik elimizde 20 top var. Yakında tüm güney sahillerinde bayilik vermeye başlayacağız. Sahillerimizde su topu çılgınlığı yaşanacağına inanıyoruz" diye konuştu.

  Sanki karnaval gibi

  İlçede akşam saatlerinde de festival yürüyüşünün coşkusu yaşandı. CHP’li Muğla milletvekilleri Ali Arslan, Fevzi Topuz, Gürol Ergin, ilçe protokolü, Türkiye, Gürcistan, Almanya, İspanya, Ukrayna, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, İtalya, Rusya ile Litvanya’yı temsil eden 450 dansçı, palyaço ve deniz kızı görünümüne bürünmüş animatörlerin yer aldığı kortej, Ketenci Kavşağı’ndan Atatürk Meydanı’na kadar yürüdü.

  Gündüz yaşanan renkli sahneler gecelere de yansıdı. Başta Barlar Sokağı’ndakiler olmak üzere ilçedeki eğlence mekanı doldu taştı. Eğlence, sabahın ilk saatlerine kadar sürdü.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı