Ege Haberleri

  Senem Kılıç’tan şirketlere danışmanlık hizmeti

  İZMİR, (DHA)
  09.09.2015 - 15:48 | Son Güncelleme:

  VİRA Stratejik Ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı Senem Kılıç, yeni pazarlarda büyüyerek bir üst lige çıkmak isteyen; markalaşma ve kurumsallaşmada sıkıntı yaşayan şirketlere danışmanlık hizmeti veriyor.

  Vira Stratejik Ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı Senem Kılıç, günümüzde birçok firmanın artan rekabete ve çağın getirdiği yeniliklere uyum sağlamakta zorlandığını belirterek, sorunlar için kurumsal çözümler sunduklarını kaydetti. Her firmanın kendine has bir karakteri olduğuna dikkat çeken Kılıç, şirketleri ayrıntılı bir incelemeye aldıklarını, bir doktor titizliğiyle şirketlerin adeta röntgenini çektiklerini, çünkü her kurumun sorun ve hedeflerinin farklı olduğunu dile getirdi. Kendilerini, şirketlerin stratejik ortağı olarak konumlandırarak maksimum fayda sağlamak için çalıştıklarını anlatan Senem Kılıç, "Her şeyden önce karşılıklı güven gerekiyor. Mevcut durumunu değiştirmek, büyüyerek verimliliklerini ve cirolarını artırmak isteyen firmaların mutlaka değişime açık olması gerekli. Biz firmaların röntgenini çekiyoruz. Siz bu durumdasınız diyoruz. Nerede nasıl büyünür, tasarruf, insan kaynakları yönetimi, çözüm ortakları ve tedarikçilerle ilişkiler, finansman, otomasyon gibi pek çok farklı konuda raporlama yapıyoruz" diye konuştu.

  Ağırlıklı olarak Ege Bölgesi’nde çalıştıklarını, İstanbul ve Ankara’da da ofisleri olduğunu ifade eden Kılıç sözlerine şöyle devam etti:

  "Vira olarak, otomotiv, hizmet, sağlık, gıda, lojistik, enerji, kamu kurumları, değerli maden, inşaat bilişim, sağlık ve eğitim turizmi gibi farklı sektörlerdeki müşterilerle çalışıyoruz. Firmalarla genelde 12 ile 18 aylık periyotlarda çalışıyoruz. İşe başladığımızda firmanın öz değerlendirmesini yaparak mali, hukuk, teknoloji, çevre, Ar-Ge ve insan kaynağı gibi yönlerini mercek altına alıyoruz. Güçlü ve zayıf yanlarını tespit ederek hangi adımları atmaları gerektiğini ortaya koyuyoruz. Bir üst lige çıkmak isteyen firmalara yol gösteriyoruz. Tüm şirket bilgileri için de gizlilik anlaşması imzalıyoruz. Hedefimiz eksik bulmak değil, iyileştirme noktalarını belirlemek. Firmaları, kendi atacakları adımlar kadar, farklı dış destekler de almaları konusunda yönlendiriyoruz. Bizden sonra da sorunları tespit ederek nasıl çözüm üretebileceklerini öğretiyoruz."

  Firmalarda eksiklik tespit ettikleri konularla ilgili eğitimler de verdiklerini kaydeden Senem Kılıç, "Eğitim konusu danışmanlık için çok önemli bir araç. Eğitim alan kişinin daha sonraki süreçte de performans takibinin yapılması gerekiyor. Stratejik ortak bilincinin gelişmesi için firmanın güncel ihtiyacı neyse ona göre eğitimler hazırlıyoruz. Farklı projelerle ilgili eğitim başlıklarıyla toplu yönetici eğitimleri de veriyoruz. Firma içi iletişimsizlikten doğan sorunların önüne geçmek için çalışıyoruz" dedi.

  Firmaların en büyük sorunlarının başında iş yoğunluğu nedeniyle yaşanan işletme körlüğü geldiğini kaydeden Kılıç, bunun önüne geçilmesi için her firmanın mutlaka danışmanlık hizmeti alması gerektiğini dile getirdi. Kendisinin bilgisayar mühendisi olduğunu söyleyen Senem Kılıç sözlerini şunları söyledi:

  "İşletme ve yönetim bilimi yüksek lisansım var. Gerek Arkas Holding’teki çalışmalarım ve gerekse de akademisyen kimliğimle yıllardır çok önemli deneyimler edindim. Analitik, sistematik ve sosyal yönüm bu bağlamda gelişti. Ben de bu deneyimlerin ışığında, ekibimle birlikte pek çok farklı sektörden firmaya danışmanlık hizmeti veriyorum. Danışmanlık hizmeti almak isteyen firmalara, kendini her yönüyle ispatlamış danışmanlık şirketleriyle çalışmalarını öneriyorum."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı