Ege Haberleri

  Senem Kılıç: MHP’ye güvenin

  İZMİR (DHA)
  17.10.2015 - 11:57 | Son Güncelleme:

  MHP İzmir 1’inci Bölge Milletvekili Adayı Senem Kılıç, Buca, Karabağlar ve Gaziemir’deki seçim çalışmalarında konuştu, "Yoksullukla mücadele ve köklü ekonomik reformlar konusunda ayakları yere basan politikalar üreten tek parti MHP’dir" dedi.

  Buca’daki taksi duraklarını ziyaret ederek güne başlayan Kılıç, ardından gevrek tezgahına geçti. Gevrek tezgahında sabah Buca Şirinyer İzban Durağı’ndan işe giden vatandaşlarla sohbet eden Senem Kılıç, yaşanan terör olaylarından dolayı milletin geçim sıkıntısını unuttuğunu ve ilk öncelikli hedeflerinin bir an evvel terörün sonlandırılması olduğunu söyledi. Kılıç, artan dövizle birlikte hem çalışanların hem de işverenlerin zor duruma düştüğünü vurguladı.

  Türk Lirası’nın değer kaybettikçe vatandaşların borçlarının katlanarak arttığını hatırlatan Senem Kılıç, çok sayıda vatandaşın ise borcunu ödeyemediği için mahkemelik ve icralık olduğuna dikkat çekti. Kılıç, "TL’nin hızlı değer kaybı, en çok sabit gelirli vatandaşı olumsuz etkiledi. Özellikle döviz cinsinden borcu olan maaşlı vatandaşlar borçlarını ödeyemez duruma geldi. Ücretli çalışan kesimin cebine giren paranın azalması ise esnafımızı vuruyor. Zaten kredi yükü altında ezilen esnafımız, iflasın eşiğine gelmiş durumda. Ancak milletin içine düştüğü bu ekonomik çıkmaz, ülkemizde yaşanan hain terör saldırıları arasında unutuluyor. Sorunlar ötelenirken büyüyor ve kökleşiyor. Kısacası sokaklarda patlayan bombalar sadece hayatını kaybeden vatandaşlarımızı ve ailelerini değil, bu ülkede namusuyla çalışıp kazanmaya çalışan vatandaşlarımızı da vuruyor. Her patlayan bomba, yüreğimize düşen her şehit haberi, bize ekonomik kriz ve yoksulluk olarak dönüyor" dedi.

  Partisinin ekonomi çözümünü da anlatan Kılıç, "Yoksullukla mücadele ve köklü ekonomik reformlar konusunda ayakları yere basan politikalar üreten tek parti MHP’dir. Milletimizi, olmayacak sözler vererek kandırma niyetinde değiliz. Asgari ücret 1400 TL olacak dediğimizde, kaynak nerede diye sormuşlar ve bizim için bol keseden atıyorlar demişlerdi. Fakat daha sonra ne gördük? Onlar da, bizim dediğimiz yere gelmek zorunda kaldılar. Yeni seçim beyannamelerinde asgari ücreti 1300 TL.’ye çektiler. Seçim öncesinde ürettiğimiz politikalarla bile vatandaşlarımız için çok önemli bir başarıya imza attık" dedi.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı