Ege Haberleri

  Sendikadan öneri:Üniversiteye cami

  Burak GEZEN, (DHA)
  30.05.2011 - 22:19 | Son Güncelleme:

  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) yöneticileriyle sendikaların temsilcilerri, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Ataşoğlu başkanlığındaki Kurum İdari Kurulu’nda biraraya geldi.

  Türk Eğitim Sendikası’nın temsilcisi ve kurulun başkan vekili Turgay Özkan,  Terzioğlu Kampüsü’ne çalışanlar ve öğrenciler için bir cami yapılmasını önerdi. Önerinin, ‘İncelenmesine’ karar verildi.

  Gündemde yok

  Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner ise kurula çeşitli istekler geldiğini, ancak hepsinin yerine getirilemediğini belirterek, “Cami teklifine kurul nezaket çerçevesinde ‘inceleyeceğiz’ demiş. Fakat gündemimizde böyle bir şey yok. Öğrenci Sosyal Etkinlik Merkezi (ÖSEM) içinde bir mescit var. O mescidin daha bakımlı hale getirilmesi ve genişletilmesi düşünülebilir. Ancak Terzioğlu Kampüsü’nde cami projemiz söz konusu değil. Öncelikler arasında ve gündemimizde yok” dedi.Laçiner, İlahiyat Fakültesi için Lapseki yolu kenarında geniş bir kompleks yapılmasının gündemde olduğunu, burada cami projesinin de bulunduğunu söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı