Ege Haberleri

  Sen yiyemezsen ben yerim

  Mehmet KURT, İZMİR (DHA)
  25.09.2015 - 10:31 | Son Güncelleme:

  Kırçiçeği ve Hayvan Hakları Federasyonu’nun (HAYTAP) sokak hayvanları için başlattığı "Sen Yiyemezsen Ben Yerim Ki" kampanyası ile binlerce sokak hayvanının karnı doydu.

  Üzerinde köpek ve kedi masklarının bulunduğu, "Sen Yiyemezsen Ben Yerim ki" yazılı 3 bin adet porselen tabak İzmir, Eskişehir, İstanbul, Muğla ve Aydın illerindeki toplam 17 Kırçiçeği şubesine dağıtıldı. Konu ile ilgili bilgi veren Genel Müdür Meryem Dilşad İpbaş, şubelerdeki tüm masalara konulan "Sen Yiyemezsen Ben Yerim ki" tabaklarına müşterilerin tüketemedikleri yiyecekleri bıraktığını böylece hem yiyeceklerin ziyan olmadığını ham de binlerce sokak hayvanının karnının doyduğunu anlattı.

  Sen yiyemezsen ben yerim

  Geçen yıl başlayan projenin büyük ilgi gördüğünü söyleyen İpbaş, "Tüketilemeyen yiyecekler sadece mutfakta değil misafirlerimiz aracılığı ile de salonda temiz bir şekilde ayıklanmaya başladı. Gün boyu tabaklarda biriken yiyecekleri hayvan barınaklarına ve mahallesinde sokak hayvanlarını besleyen hayvan severlere ulaştırıyoruz. Böylelikle sokaktaki canlıların karnını doyurmuş oluyoruz. Paylaşma duygusuyla misafirlerimizi de çok mutlu eden bir projeye imza atmış olduk. Proje başladığı günden beri çok yoğun ilgi ve destekle hala devam ediyor. Diğer işletmelere de örnek olmasını diliyoruz" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı