Ege Haberleri

  Selçuk jimnastik festivaliyle coştu

  Veysel EROL / SELÇUK, (DHA)
  11.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’in Selçuk İlçesi’nde düzenlenen 1. Uluslararası Artemis Ephesia Jimnastik Festivali’nde, değişik il ve ilçelerle, Almanya ve Yunanistan’dan gelen ekiplerin performansları beğeni topladı.

  Festivalin ilk günü, Selçuk Zuhal Fitness Jimnastik Kulübü (Artemis’in doğuşu ve step grubu), Selçuk Belediye Spor Kulübü Halk Oyunları Ekibi, Almanya Nustadt Spor Kulübü (Aerobik dans), Adana Çukurova Jimnastik İhtisas Kulübü, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi (senkronize jimnastik), Gaziantep Üniversitesi (jazz-hiphop), Eskişehir Spor Dans Merkezi (senkronize jimnastik, latin dans, latin-çaça ve break dans) ve Yunanistan Dion, Yeni Efes Grubu (geleneksel yunan dansları) sahne aldı.

  Başkan Hasırcı: ’İlgi beklenenden büyük’

  Türkiye Jimnastik Federasyonu Temsilcisi ve Organizasyon Başkanı Prof. Seyhan Hasırcı, ilk gün beklenenden büyük bir ilgiyle karşılaştıklarını belirterek, en önemli amaçlarının, sporun farklı bir boyutunu insanlara göstermek olduğunu söyledi. Böyle bir festivale ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Selçuk Belediye Başkanı Vefa Ülgür de, "İlk olmasına rağmen festival, yerli ve yabancı katılımcılardan ve Selçuk halkından yoğun ilgi görüyor. Sanat ve sporun güzel bir birleşimi olan bu spor dalını ilçemizde daha da yaygınlaştırmayı hedefliyoruz" dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı