Ege Haberleri

  Şehitlere havuzlu anma

  Ekrem ÇAĞLAR / SALİHLİ (Manisa), (DHA)
  06.01.2015 - 01:36 | Son Güncelleme:

  AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, Sarıkamış Harekatı'nın 100. yıldönümü nedeniyle Manisa'nın Salihli ilçesinde düzenlenen anma etkinliğe katılıp önce 3 kilometre yürüdü, ardından da soğuk havada havuza girip Türk Bayrağı açtı.

  Salihli İlçe Gençlik Merkezi tarafından Sarıkamış Harekatı'nın 100. yıldönümü nedeniyle anma etkinliği düzenlendi. Ak Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, AK Parti Salihli İlçe Başkanı Ahat Aksoy ve Eğitim Bir-Sen Salihli Şube Başkanı Durmuş Küçük'ün de katıldığı etkinlikte 50 kişilik bir grup, önce Kurtuluş Mahallesi'ndeki Özel Can Hastanesi önünde toplanıp, 3 kilometre yürüdü. Yürüyüş, Salihli Yüzme İhtisas Spor Kulübü önünde sonra erdi. Etkinliğe, Yüzme İhtisas Spor Kulübü'ndeki anma töreniyle devam edildi. Yüzme İhtisas Spor Kulübü'nde yapılan sunumun ardından Kur'an-ı Kerim okundu, dualar edildi.

  Şehitlere havuzlu anma

  Ak Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş buradaki konuşmasında, "Birinci Dünya Savaşı'nda Kafkas Cephesi'nde yaşanan Sarıkamış Harekatı, zor hava şartlarına aldırmadan vatanları için donarak can veren 90 bin askerimizin şahadete erdikleri, bir yiğitlik destanıdır" dedi.
  Konuşmaların ardından tesislere ait yüzme havuzuna geçildi. Milletvekili Muzaffer Yurttaş ve gönüllüler, soğuk havada havuza girip, bir süre yüzdükten sonra Türk Bayrağı açtı.
  AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, havuzdan çıktıktan sonra Gençlik Merkezi öğrencilerine hitaben, "Atalarımız, Sarıkamış'da bu soğuktan kat ve kat fazla olan bir soğukta donarak can verdi. Onlar, söz konusu vatan olduğunda gerisinin teferruat olduğunu bizlere gösterdiler. Siz gençlerle birlikte bu ülkenin her zaman daha ileriye gideceğinden şüphemiz yok" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı