Ege Haberleri

  Şehitler’de kriz

  Hürriyet Haber
  27.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzbeton'un 10 gün önce bir şeridini kazdığı Şehitler Caddesi'nde Büyük Kanal çalışması yapması gereken İZSU'dan ‘‘6 aydan önce giremeyiz’’ cevabı geldi.

  İZMİR cadde ve yollarında başlayan altyapı çalışmaları, Büyükşehir Belediyesi şirket ve birimleri arasındaki koordinasyonsuzluk nedeniyle sekteye uğradı. İzbeton'un 10 gün önce bir şeridini kazdığı Şehitler Caddesi'nde Büyük Kanal çalışmaları yapması gereken İZSU, ‘‘6 aydan önce giremeyiz’’ yanıtı verince, cadde ortada kaldı, şirketler arası kriz çıktı.

  BU gelişme üzerine Büyükşehir'de olağanüstü toplantı yapıldı. Belediye Başkanı Ahmet Piriştina, İZSU Genel Müdürü Hasan Fehmi Mani, Yardımcısı Yılmaz Ayata, Fen İşleri Müdürü Serdar Üge, İzbeton Genel Müdürü Hüsamettin Ender, Büyük Kanal bağlantıları, yağmur suyu kanalları ve toplam 1.4 kilometrelik yola asfalt yapılacak caddede sorunu çözebilecek bir formül aradı.

  Herşey takvime göre yürüyor

  BAŞKAN Piriştina, toplantı sonunda Şehitler Caddesi altından geçen Büyük Kanal bağlantıları ve yağmur suyu şebekesini İzbeton'un yapmasına karar verdiklerini söyledi. Piriştina, ‘‘Yolların asfatlanması gerekli. Büyük Kanal da önceden belirlenen takvime göre gerçekleştiriliyor. Sistemi bozarsak, çok büyük sorunlar ortaya çıkabilirdi’’ diye konuştu.

  PİRİŞTİNA, altyapı çalışmalarında bu sorun nedeniyle 10 günlük gecikme olduğunu belirterek, ‘‘Ancak, gecikme olmasın diye asfaltı şimdi döküp, 6 ay sonra Büyük Kanal için yeniden kazma gibi bir hataya düşmedik. İzbeton, cadde altındaki bağlantıları tamamlayıp ağız bölümünü açık bırakacak. İZSU en kısa sürede ihalesini yaparak Büyük Kanal çalışmasını başlatacak’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı