Ege Haberleri

  Şehit astubayın Salihli’deki baba ocağına ateş düştü

  Ekrem ÇAĞLAR/SALİHLİ (Manisa), (DHA)
  27.07.2015 - 01:42 | Son Güncelleme:

  DİYARBAKIR’ın Lice İlçesi’nde, askeri konvoyun geçişi sırasında park halindeki bomba yüklü otomobilin patlatılmasıyla şehit edilen 2 askerden biri olan Jandarma Astsubay Başçavuş 37 yaşındaki İsmail Yavuz’un, Manisa’nın Salihli İlçesi’ndeki baba ocağına ateş düştü.

  Dün saat 22.30 sıralarında Diyarbakır-Bingöl Karayolu’nun Lice ilçesi Kayacık Mahallesi yol ayırımında teröristler tarafından yakılan araca müdahalede bulunmak için olay yerine giden jandarma personelini taşıyan zırhlı aracın geçisi sırasında park halindeki bombalı otomobilin patlatılması sonucu 2 asker şehit oldu, 4 asker de yaralandı. Saldırıda şehit olan askerlerden Jandarma Astsubay Başçavuş İsmail Yavuz’un, Manisa’nın Salihli İlçesi’ndeki baba ocağına acı haber tez ulaştı.

  Şehit astubayın Salihli’deki baba ocağına ateş düştü

  Evli ve iki çocuk babası şehit astsubayın Salihli’ye 7 kilometre mesafedeki Kabazlı Mahallesi’ndeki baba ocağına ateş düştü. Acı haberi alan şehidin yakınları gözyaşlarına boğuldu. Şehit astsubay Yavuz’un cenazesinin yarın askeri törenle Salihli’de toprağa verileceği öğrenildi.

  Şehit astubayın Salihli’deki baba ocağına ateş düştü

  Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde şehit olan 2 askerden Jandarma Astsubay Başçavuş İsmail Yavuz’un Manisa’nın Salihli İlçesi’ndeki Türk bayrağının asıldığı baba evi, günün ilk ışıklarıyla birlikte taziye ziyaretine gelenlenle doldu. Şehidin tayinin İzmir’e çıkması üzerine bir süre önce Salihli’deki babasının yanına bıraktığı eşi Birsen Yavuz (35) ve çocukları Ali Çınar Yavuz (5) ve Mehmet Eren Yavuz (11) gözyaşlarına boğuldu.

  Asker olan iki oğlundan biri şehit olan baba Mehmet Yavuz ise metanetini koruyup, taziyeleri kabul etti.

  Balıkesir’in Erdek İlçesi’nde deniz astsubay olarak görev yapan Kemal Yavuz, şehit olan ağabeyinin 11 yaşındaki büyük oğlu Mehmet Eren Yavuz’a sarılıp, onu teselli etmeye çalıştı.

  Tayini İzmir’e çıkan şehit Astsubay İsmail Yavuz’un evini taşıdığı, 5 gün sonra da eşi ve çocuklarını almak için Salihli’ye baba evine gelmenin hazırlıklarını yaptığı öğrenildi. Henüz çocukken annesi Melek Yavuz’u kaybeden şehit Jandarma Astsubay Başçavuş İsmail Yavuz’un cenazesinin, yarın Salihli’de askeri törenle toprağa verileceği bildirildi.

  KABAZLI’NIN İKİNCİ ŞEHİDİ

  Şehit astubayın Salihli’deki baba ocağına ateş düştü

  Yavuz’un, 1995 yılında vatani görevini yaptığı Hakkari’de şehit düşen Özgür Duman’dan sonra Kabazlı Mahallesi’nin ikinci şehidi olduğu bildirildi. Şehit Duman’ın ismi Kabazlı Mahallesi’ndeki bir parka verilmişti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı