Ege Haberleri

  Şehide son görev

  Tufan HAMARAT/İZMİR
  26.02.2015 - 11:41 | Son Güncelleme:

  MALATYA'da 2 savaş uçağının düştüğü kazada şehit olan Hava Pilot Üsteğmen Osman Onur Özkaya'nın cenazesi baba ocağı İzmir'de toprağa verildi.

  Malatya 7'nci Ana Jet Üssü'nden dün akşam eğitim uçuşu yapmak üzere havalanan RF-4E tipi 2 savaş uçağı Akçadağ İlçesi Ekinciler Mevkii'nde düştü. Kazada Kurmay Pilot Binbaşı Salih Sezer, Hava Pilot Üsteğmen Osman Onur Özkaya, Hava Pilot Üsteğmen Yasin Atalay ile Hava Pilot Üsteğmen Zeynel Özgür Özbahçeci şehit oldu. Malatya'daki askeri törenin ardından şehit askerler son yolculuklarına uğurlanmak üzere memleketlerine gönderildi.

  Şehide son görev

  ACILI EŞİN TEK DAYANAĞI 11 AYLIK OĞLU OLDU
  Beş yıllık evli olan ve 11 aylık Doruk adlı oğlu bulunan Hava Pilot Üsteğmen Osman Onur Özkaya için Karşıyaka İlçesi'ndeki Bostanlı Beşikçioğlu Camii'nde tören yapıldı. Bir kadın askerin teskin etmeye çalıştığı şehidin öğretmen eşi Miraç Özkaya, oğlu Doruk Özkaya ile şehidin tabutu başına geldi. Bir süre öylece bakan Miraç Özkaya, daha fazla dayanamayıp Türk bayrağına sarılı tabuta kapanıp öptü. Kadın asker şehit eşini güçlükle teskin etti.
  Buradaki törene Hava Kuvvetleri Komutanı Hava Orgeneral Akın Öztürk, İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Sırrı Aydoğan, şehidin babası Cengiz Özkaya, annesi Aynur Özkaya, ikiz kız kardeşleri Gizay Özkaya ile Deniz Özkaya, yakınları, askeri erkan, belediye başkanları ve yüzlerce İzmirli katıldı. Şehidin eşi Miraç Özkaya da cemaatle saf tuttu. Orgeneral Öztürk, baba Cengiz Özkaya'yı teskin emek için uzun süre yanından ayrılmadı.

  Şehide son görev

  EŞİNİN TABUTUNU ÖPEREK UĞURLADI
  İkindide kılınan cenaze namazının ardından, şehidin ailesi tabuta kapandı. Baba Cengiz Özkaya, oğluna asker selamı verdi. Acılı anne Aynur Özkaya, "Sen rahat uyu oğlum, Doruk için dik duracağım" diye ağıt yaktı.
  Şehidin yakınları, bir süre tabutun başında gözyaşı döktü. Şehidin eşi Miraç Özkaya, askerlerin omuzlarına aldığı tabutu öperek uğurladı. Top arabasına konan şehidin cenazesi toprağa verilmek üzere Kadifekale Şehitliği'ne götürülürken, fenalık geçiren Aynur Özkaya, "Son kez asker selamı veremedim yavruma" diyebildi.

  Şehide son görev

  CAMİYE YETİŞEMEYEN SAĞLIK BAKANI ŞEHİTLİĞE GİTTİ
  Malatya'da düşen iki RF- 4E tipi uçakta şehit olan askerlerden Hava Pilot Üsteğmen Osman Onur Özkaya'nın cenazesi Bostanlı Beşikçioğlu Camii'ndeki törene katılmak için kente gelen ancak yetişemeyen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Kadifekale Şehitliği'ne giderek aileye başsağlığı diledi. Şehidin defnedilmesini bekleyen Bakan Müezzinoğlu, ardından baba Cengiz Özkaya'nın acısını paylaşıp, "Başımız sağolsun" dedi ve şehitlikten ayrıldı. Bu arada, gözyaşları bir an olsun durmayan öğretmen Miraç Özkaya, eşinin kabrine su döktü, dua etti.

  Şehide son görev

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı