Ege Haberleri

  Seferihisar Belediyesi'nin başlattığı 'seferikart' projesi finalde

  Hürriyet Haber
  11.12.2014 - 14:28 | Son Güncelleme:

  İZMİR'in Seferihisar İlçe Belediyesi ülkenin en prestijli bilişim ödülü olarak kabul edilen ve bu yıl 12'inci düzenlenen 'eTR'de, 'Seferikart' projesiyle finale kaldı.

  TBMM himayesinde Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından 2003 yılından itibaren düzenlenen 'eTR Ödülleri'nde final heyecanı yaşanıyor. Devlette örnek uygulamalara dikkat çekmek, yenilikçi girişimleri kamuoyuna tanıtmak, başarılı girişimleri desteklemek ve yaygınlaşmasına hedefiyle düzenlenen etkinlikte finalistler belli oldu. 'Kamudan Vatandaşa e-Hizmetler', 'Kamudan İş Dünyasına e-Hizmetler', 'Kamudan Kamuya e-Hizmetler' ve 'Küçük, Orta, Büyük Ölçekli Yerel Yönetimler' kategorilerinde verilecek ödüllerin 15 Ocak'ta mecliste jürinin yapacağı elektronik oylama sonuçlarıyla belirleneceği kaydedildi. Üçüncü kez finale kalan, geçen yıl 'Seferipazar' projesiyle ülkenin en başarılı belediyesi seçilen Seferihisar'ın rakibinin Artvin Belediyesi olduğu açıklandı.
  Seferihisar Belediyesinin başlattığı seferikart projesi finalde
  SEFERİKART PROJESİNİN İÇERİĞİ
  Seferikart'ın tüm ilçedeki vatandaşların kimlik kartı olarak kullanabileceği aynı zamanda çeşitli ayrıcalık ve indirim fırsatlarından yararlanabilmesine olanak sağladığı kaydedildi. Sosyal sorumluluk gereği sahip çıkılması gereken ihtiyaç sahibi vatandaşların, bu kartla ihtiyaç duydukları mal ve hizmete kolayca ulaşabildiği belirtildi. İhtiyaç sahibi vatandaşlar başta 5-11'inci sınıf arası öğrencilerin kartına yüklenen para puanlarla anlaşmalı kırtasiye, kasap, market gibi işyerlerinden kredi kartı gibi limiti dahilinde harcama yapılabileceği ifade edildi. Böylece hem esnafın hem de vatandaşların ihtiyaçlarına kolayca ulaşabildiği belirtildi. Ayrıca seferikartla; ilçedeki bilgi ekranlarında kartların okutularak sicil bilgilerine erişebileceği, e-belediye işlemleri ve tüm ödemelerini gerçekleştirebileceği açıklandı Otobüs saatleri, haberler ve duyuruların da aynı yöntemle öğrenebileceği kaydedildi.
  Seferihisar Belediyesinin başlattığı seferikart projesi finalde

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı