Ege Haberleri

  Sedat Hoca'dan sağduyu çağrısı

  Burak GEZEN / ÇANAKKALE
  25.02.2015 - 01:12 | Son Güncelleme:

  ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, İzmir Ege Üniversitesi'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun bıçaklanarak öldürülmesinin ardından sağduyu mesajı yayınladı.

  ÇOMÜ'nin internet sitesinden yazılı mesaj yayınlayan Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner; Ege Üniversitesi'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun öldüğünü ve bazı öğrencilerin yaralandığını hatırlattı. Bu olayın tüm üniversite gençliğine ve eğitim dünyasına acı bir ders verdiğine dikkat çeken Laçiner, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
  "Üniversiteler yeniden ideolojik kamplaşmaların savaş alanına dönmemelidir. Bu konuda öğretim elemanlarına, ailelere ve siyasi gruplara büyük sorumluluk düşmektedir. Fırat Yılmaz Çakıroğlu gibi öğrencilerimiz Türkiye'nin geleceğini inşa edecek elimizdeki en büyük zenginlikken; onları kuru kavgalarda, ülkemizi parçalamaya dönük provokasyonlarda harcamak bu ülkeye yapılabilecek en büyük kötülüktür. Kaybettiğimiz öğrencimize Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır diliyoruz. Yeni Fıratları kaybetmemek için tüm Türkiye çok daha dikkatli ve uyanık olmak zorundadır"

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı