Ege Haberleri

  Seda kazandırdı sözüne kanmayın

  Ahmet YEŞİLAĞAÇ, (DHA)
  13.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Niyazi Turgay, son günlerde vatandaşların cep telefonlarına yollanan çeşitli mesajlarla dolandırıldığına dikkat çekti.

  CEP telefonu mesajlarıyla dolandırıcılığın artması üzeerine Bodrum Emniyet Müdürü Niyazi Turgay açıklama yaptı. Turgay, kendilerini emniyetten aradıklarını söyleyip türlü senaryolarla vatandaştan para ve kontör isteyen kişilere inanılmamasını istedi, şöyle dedi:

  35 kişi dolandırıldı

  “Son bir ayda ilçemizde 35 kişi bu yolla dolandırılmıştır. Özellikle Bodrum’da telefonla arayan bu kişiler ‘Albayın eşine tacizde bulunmuşsunuz’, ‘Savcıyı tehdit etmişsiniz’ ,  ‘Emniyet müdürü bu telefondan aranmış ve tehdit edilmiş’ , ‘PKK kullandığınız sim kartınızı kopyalamış operasyon düzenleyeceğiz yardımınız gerekiyor’, ‘Ben terörle mücadele şubesinden başkomiser Ali, bir saat içinde vereceğimiz hesap numaralarına 200 TL yatırmanız gerekiyor’, ‘Seda Sayan’ın programından 100 bin TL kazandınız ancak parayı alabilmeniz için verdiğimiz hesap numarasına 170 TL yatırmanız gerekmektedir ya da en yakın yerden 4 adet 250 kontör alın ve bize yollayın’ şeklindeki taleplere kesinlikle itimat etmeyin. En kısa süre içinde en yakın polis veya jandarma merkezine gelerek ihbarda bulunulması gerekmektedir.”

  Tuzaklara düşülüyor

  Yapılan uyarılara rağmen vatandaşların bu tuzaklara düşmeye devam ettiğini vurgulayan Turgay, “Unutulmasın ki devletin kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kimsenin halktan para veya kontör talep etme yetkisi yoktur. Bu konuda halkımızın daha bilinçli olmasını diliyorum” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı